Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Atatürk Mahallesi`ne bir park daha
29 Kasım 2013, Cuma - 05:41İmara uygun yapılaşmanın tamamlandığı ve modern konutların bulunduğu Atatürk Mahallesinin yeşil alan yatırımında yüzü gülüyor.
Kepez Belediyesi, mahallede mülkiyet problemi olan ve uzun yıllar atıl halde kalan alanları yeşillendirirken, hizmet veremez hale gelen parkları da yeniledi. Bu çalışmaların yanı sıra imar planında park olan alanlarda plandaki amacına uygun hale getiriliyor. Başkan Hakan Tütüncü döneminde bir parkın yapıldığı mahalleye, yeni bir yeşil alan kazandırılıyor.
Park bu yıl hizmete girecek
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Ahiler Camii yanında 2648 Sokakta park çalışması başlatıldı. Bölge halkının sosyal alan ihtiyacına cevap verecek parkta, çocuk oyun grubu, açık hava spor aletleri yer alacak. Bankların, içerisinde piknik masaların olduğu oturma gruplarının konulacağı park, 1200 m2 alandan oluşuyor. Bölgesini güzelleştirecek olan parkın, bu yılın sonunda hizmete girmesi bekleniyor.
Mahalleye 26 bin 426 m2 yeşil alan
Atatürk Mahallesinde 2009-2013 yılları arasında Şelale Caddesinde park (2457 m2), 2638 Sokakta (12000 m2) ve Yıldırım Bayezit Caddesinde (2700 m2) yeşil alan düzenlemesi gerçekleştirildi. Yine bu tarihler arasında hizmet veremez hale gelen Sakarya Bulvarındaki Alparslan Türkeş Parkı (2869 m2) ve 2538 Sokaktaki Şehit Polis Kadir Can Parkı (5200 m2) yeniden inşa edildi.