Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Tütüncüden Siyaset dersi
29 Kasım 2013, Cuma - 19:10Adananın Ceyhan ilçesinde düzenlenen Siyaset Akademisine katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, partililere Deneyim ve vizyon konulu konferans verdi.
AK Parti Genel Merkezi tarafından Adananın Ceyhan ilçesinde düzenlenen Siyaset Akademisinin kapanış dersinin son konuşmacısı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oldu.
Ceyhan Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda düzenlenen siyaset akademisinin kapanış dersine, Başkan Tütüncünün yanı sıra, AK Parti Ceyhan Teşkilat Başkanı Önder Yağ, AK Parti Ceyhan İlçe Başkan Yardımcısı Turan Güleçyüz, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Kiraz, Ceyhan Kadın Kolları İlçe Başkanı Hanife Şumnu ve çok sayıda partili katıldı.
Kepez ilçesine 4 yıldaki yatırımlarının anlatıldığı 14 dakikalık barkovizyon gösteriminin ardından kürsüye çıkan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, genç olmasına rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın 4 yıl en yakınında olmanın ve onun siyasi terbiyesi altında bulunmanın kendisine önemli bir ayrıcalık kazandırdığını belirtti.
Siyaset insana hizmet etmek içindir
Antalyanın arka mahallesi olarak görünen Kepezi, şu anda dikkatle takip edilen bir ilçe haline getirdiklerini söyleyen Başkan Tütüncü, Siyaset insana hizmet etme aracıdır. Siyaseti böyle tanımlamak gerekir. AK Parti öncesi bazı iktidarlar, siyaseti nam, şan meselesi, belirli bir gelir elde etmek ya da etiket için yaptılar. AK Partinin felsefesinde siyaset, insanımıza insanlığımıza ve bütün dünyaya hizmet etmenin en önemli aracıdır. dedi.
Vatandaşa hizmet borcumuz var
Belediye başkanlığının bir görev olduğunu ve asla meslek olamayacağını açıklayan Tütüncü, Mesleğim avukatlık, görevim ise belediye başkanlığıdır. Devlet her zaman insana hizmet organizasyonunun adı olmalıdır. Devletin her noktası vatandaşı için vardır. Bütün buralar millete hizmet etmek için vardır. İnsancıl bir bakış açısını korumalı, adil olunmalı, vatandaşların problemlerini çözmeli, vatandaşlara seçilmiş olarak hizmet ve vefa borcunu ödemiş olmalıyız. ifadesini kullandı.
İyi günde kötü günde vatandaşın yanında olun
Başarı için, yatırım yapan, sosyokültürel ve vatandaşı ile gönül bağı kurmuş bir belediye olunması gerektiğini kaydeden Başkan Tütüncü, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: Siz isterseniz şehri altınla döşeyin. Vatandaşa gidip bir bardak çayını içmiyorsanız, düğününe derneğine gitmiyor veya gidemeseniz bile bir çiçek gönderemiyorsanız o yaptığınız yatırımlara hiç güvenmeyin. Onların iyi ve kötü gününü paylaşmalısınız. Gönüllere talip olmalıyız. Birlik ve beraberlikten asla taviz vermemeliyiz.