Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Gazi değişimi yaşıyor
25 Kasım 2013, Pazartesi - 05:43Kepez Belediyesi, Gazi Mahallesinde, TOKİ konutlarının modern görünümüne yaraşır 8 dönümlük bir park inşa etti.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)nin, modern konutlar inşa ettiği Gazi Mahallesinde, gerçekleştirilen temel belediyecilik hizmetleri sonrası şehirleşmeye yönelik değişim yaşanıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü dönemiyle birlikte alt ve üst yapı yatırımlarının hızlandığı mahallede, gecekondu görünümünün yerini modern bir şehir görüntüsü almaya başladı.
Tapu tahsisinden sonra imara uygun konutların yükselmeye başladığı mahallenin, alt ve üst yapı eksiklikleri hızlı bir şekilde gideriliyor. Yeni yol açma, asfalt, kaldırım, yağmur suyu drenaj, sosyal tesis ve yeşil alan yatırımlarının gerçekleştirildiği mahalleye, son olarak dev bir yeşil alan kazandırıldı.
8 dönümlük park hizmete girdi
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, TOKİ konutlarının arasındaki 8 dönümlük alana yeni bir park inşa edildi. Yapımı tamamlanan park, bölge halkının hizmetine sunuldu. TOKİ konutlarının modern görünümüyle bütünleşen parkta, iki adet basketbol sahası, yürüyüş parkuru, açık hava spor aletleri, üzeri kapalı oturma alanları, banklar ve çocuk oyun grubu yer alıyor.
Bölgedeki vatandaşlara sosyal yaşam alanı sunan parka, çim ekildi ve çeşitli türde çiçekler ve ağaç fidanları dikildi. Vatandaşların ve çocukların ilgi gösterdiği yeni park çalışması ile TOKİ konutlarının yanındaki boş arsada yaşanan görüntü kirliliği problemi de ortadan kaldırılmış oldu.
Tütüncü döneminde yapılan hizmetler
Başkan Tütüncü döneminde Gazi Mahallesinde, 4 bin 447 metre yeni yol, 8 bin 840 metre sathi asfalt, 8 bin 115 metre sıcak asfalt, 12 bin m2 parke kaldırım, 1150 metre yağmur suyu drenaj, 6628 Sokakta park (2000 m2), Osman Gazi Semt Konağı, kurban kesim yeri ile TOKİ konutlarının mülkiyet probleminin çözümü çalışmaları gerçekleştirildi.