Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Kepezden eğitime 10 milyon lira
22 Kasım 2013, Cuma - 22:21Başkan Hakan Tütüncü, okulların problemlerinin çözümü için yaklaşık 10 milyon lira harcama yaptıklarını söyledi.
İlçedeki okulları periyodik olarak ziyaret eden Başkan Hakan Tütüncü, diğer merkez ilçelerdeki okulların ziyaret istediğini de karşılıksız bırakmıyor. Başkan Tütüncü, davet üzerine Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesinde bulunan Mustafa Asım Cula Ortaokulunun kermesini ziyaret etti.
Muratpaşalı öğrenciler Tütüncüyü çok sevdi
Okul Müdürü Salim Çetinkaya ve Okul Aile Birliği Başkanı Tülin Korkutelmalıoğlunun karşıladığı Başkan Tütüncüye, öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Tütüncü de yakından ilgilendiği öğrencilerle sohbet etti, isteklerini dinledi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
Öğrencilerin sevgi gösterisi eşliğinde Tütüncü, kermesi gezdi ve aileleri, okulun bütçesine katkıda bulunmak amacıyla yaptıkları bu güzel faaliyetten dolayı kutladı.
Daha sonra Tütüncü, Okul Müdürü Salim Çetinkayanın odasına geçti. Çetinkaya, ziyaretinden ve eğitime desteklerinden dolayı Başkan Tütüncüye çiçek takdim ederek teşekkür etti.
Yasal değil vefa borcu
Mustafa Asım Cula Ortaokulunu ziyaret etmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tütüncü, okulun öğretmenlerinin nezdinde, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.
Okulların problemlerinin çözümüyle yakından ilgilendiklerinin altını çizen Tütüncü, bugüne kadar okulların sıkıntılarının çözümü için 10 milyon liraya yakın harcama yaptıklarını belirtti. Başkan Hakan Tütüncü, bu rakamın, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün okullara ayırdığı bütçenin 4-5 katı olduğunu aktardı.
Belediyelerin, okullara yatırım yapmasının yasal bir zorunluluk olmadığını anımsatan Tütüncü, Çocukları çok sevdiğimiz için, bu milletin bir evladı olarak, milletimize olan manevi bir borcumuzu ödemek için eğitime destek veriyoruz. dedi.
Evladımı sever gibi öğrencileri seviyorum
Çocukları, evladını sever gibi sevdiğini işaret eden Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Öğrencilerimizle aramızda müthiş bir gönül bağı kurduk. Birbirimizi karşılıksız seviyoruz. Çocuklarımız okullara gittiğimiz zaman müthiş bir ilgi ve alaka gösteriyorlar. Sevgilerinde hiçbir zaman yapmacık değiller. Gönülden seviyorlar. Ben de öğrencileri, evladım gibi seviyorum, bağrıma basıyorum. Oluşturduğumuz bu samimiyet ortamı ile öğrencilerimize daha iyi bir eğitim imkanı sunuyoruz. Çocuklarımıza ne kadar iyi bir eğitim verebilirsek, ülkemizin geleceği de aydınlık olacak. Bu anlayışla hareket ediyoruz.