Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Kuzeyyakada çocukların yüzü gülüyor
21 Kasım 2013, Perşembe - 21:09Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye kazandırdığı yeni parklarla çok sevdiği ve değer verdiği çocukların yüzünü güldürüyor. Kuzeyyaka Mahallesinin çocukları da hizmete giren yeni parklarda oyun oynamanın keyfini yaşıyor.
Kepez Belediyesi, 2013 yılı yatırım programına aldığı 60a yakın parkın yapımını hızlı bir şekilde tamamlıyor. İmara uygun yapılaşması tamamlanan Kuzeyyaka Mahallesinde 3 yeni parkın inşası tamamlandı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan parklar hizmete girdi.
3 park hizmete girdi
Yeni parklar, 2522 Sokaka (1445m2), Yeşilırmak Caddesi İrenoğulları İlkokulu yanına (1927 m2) ve 2529-2514 sokakların arasına (2570m2) yapıldı. Toplamda mahalleye, 5 bin 342 m2 yeşil alan kazandırıldı. Bölge sakinlerine spor yapma imkânı sunan üç parkta da yürüyüş parkuru ve açık hava spor aletleri bulunuyor. İki parkta ise basketbol sahası yer alıyor.
Çocuk oyun mobilyalarının, bankların ve içerisinde piknik masalarının olduğu üzeri kapalı oturma gruplarının konulduğu parklara, çim ekildi, çeşitli türde çiçek ve ağaç fidanı dikildi.
Engelsiz ve sağlıklı parklar
Hizmete giren parkları, bedensel engelli vatandaşlarda rahat bir şekilde kullanabilecek. Parkın çevresindeki kaldırımlarda, görme engelli vatandaşların yürürken yollarını takip etmeleri için oluklu takip taşları kullanıldı. Parkın girişleri de tekerlekli sandalyelerin kolayca geçebileceği şekilde projelendirildi.
Yeni parklar, en çok çocukları sevindirdi. Daha önceleri sokak aralarında oynayabilen çocuklar, şimdi yeni parklarda eğlenmenin tadını çıkarıyor. Yeni park çalışmasıyla birlikte mahalledeki görsel kirliliğin yaşandığı alanlar, yeşil bir görünüme kavuşmuş oldu.
Fen İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda mahallede imar planında konutlar için ayrılan otopark alanlarını, sıcak asfaltla kaplamıştı.