Son Haberler
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
Başkan Tütüncü Akşehirlilere konuk oldu
19 Kasım 2013, Salı - 17:48Antalya Akşehiri Sevenler Derneğine konuk olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akşehiri ve tarihini tanıtacak her türlü kültürel ve sanatsal etkinliklere destek olacaklarını söyledi.
Antalyada bulunan hemşehri derneklerine büyük önem veren ve her fırsatta dernek üyeleriyle bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Akşehiri Sevenler Derneğini ziyaret etti.
Başkan Tütüncünün, Yener Ulusoy Bulvarı üzerinde bulunan Antalya Akşehiri Sevenler Derneğine yaptığı ziyarete, Kepez Belediye Meclis üyeleri Rüştü Peker ile Mehmet Yarbaş da eşlik etti.
Dernek Başkanı Tuncay Kesim ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye, dernek binasında bulunan Akşehirli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Kültür ve sanat ilçesi Kepez
Başkan Tütüncü, dostane ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, Akşehirin Nasrettin Hocası ve bölgedeki Yunus Emre, Mevlana gibi değerlere sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Başkan Tütüncü, göreve geldiği ilk günden bu zamana kadar hayata geçirdikleri projelerle, Kepezi kültür ve sanat ilçesi haline getirdiklerini dile getirerek, Belediye bünyesinde çıkardığımız kültür, sanat bülteni ile Antalyada bir ilki yapıyoruz. Antalya il sınırları içerisinde hiçbir belediyenin böyle bir hizmeti yok. dedi.
"Nasrettin Hoca" EBKMde hayat buluyor
İlçede her ay ortalama 60a yakın sosyal ve kültürel faaliyet gerçekleştirdiklerini kaydeden Tütüncü, Türk mizah anlayışının en önemli sembolü olan Nasrettin Hoca, Kepez Belediye Tiyatromuz tarafından sahnelenen Barışa Maya oyunu ile Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde hayat buluyor. Sizin de dernek olarak Akşehiri ve tarihini tanıtacak bir organizasyon gerçekleştirmeniz halinde her türlü desteği vermeye hazırım. ifadesini kullandı.
Konuşmanın sonunda, Akşehiri Sevenler Derneği Başkanı Tuncay Kesim, Başkan Tütüncüye, kendilerine karşı gösterdiği ilgi ve ziyaretinden dolayı, Nasrettin Hoca resmi işlemeli porselen tabak hediye etti.