Son Haberler
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
Yeni Doğana hizmet müjdesi
12 Kasım 2013, Salı - 04:13Başkan Hakan Tütüncü, ilçedeki şehirleşmenin en güzel yaşandığı yerlerden biri olan Yeni Doğan Mahallesinin, tüm yollarının sıcak asfaltını ve kaldırımını yapacaklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, devam eden hizmetleri yerinde görmek ve talepleri dinlemek amacıyla Yeni Doğan Mahallesini ziyaret etti.
Kepez Belediye Meclis Üyesi Rüştü Peker, Başkan Yardımcısı Ömer Ali Acar ve Fen İşleri Müdürlüğü bürokratlarının da eşlik ettiği ziyarette Başkan Tütüncü, ilk olarak Mahalle Muhtarı Nasuh Özyurt ile görüştü.
Muhtar Özyurt, inşaat yapımı ve doğalgaz çalışmaları sonucu alt yapısı bozulan yollarının asfaltlanmasını, Ahatlı Camiinin çevre düzenlemesinin yapılmasını ve siteler bölgesindeki iki parkın yenilenmesini istedi. Özyurt, Tütüncüye, mahallenin, Antalya Otogarının güneyindeki sitelerin tapu problemini çözmesinden ve kat artışı çalışmasından dolayı da teşekkür etti.
Yollar kaymak gibi olacak
Göreve geldiklerinde Yeni Doğan Mahallesinde yoğun bir şekilde gecekondu yapılaşmasının olduğuna işaret eden Tütüncü, tapu probleminin çözümü ve kat artışı çalışmasından sonra gecekonduların yerine imara uygun modern konutların yapılmaya başladığını belirtti.
Mahallede elektrik iletim hatlarının yer altına alınması ve doğalgaz çalışması yapıldığını anımsatan Başkan Hakan Tütüncü, Alt yapı kazı çalışmaları ve konut yapımının devam etmesi nedeniyle asfalt çalışmamız gecikti. Kazı çalışmaları tamamlanan sokakları hızlı bir şekilde asfaltlayacağız. Bu yılın sonunda Yeni Doğan Mahallesindeki tüm sokakların sıcak asfaltı bitmiş olacak. Asfaltla birlikte sokakların kaldırımını da yapacağız. Bugün yol sıkıntısı çeken mahalle sakinlerimiz, asfalt çalışması bittiğinde kaymak gibi yollarda yürüyecekler. açıklamasını yaptı.
Şehirleşmede örnek mahalle Yeni Doğan
Yeni Doğan Mahallesinde güzel işler yapıldığına vurgu yapan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Bölgeye doğalgaz geldi. Elektrik iletim hatları yer altına alınıyor. Mahalleye 16 derslikli bir ilköğretim okulu yapılıyor. Komşu mahalle Ahatlıya, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapılacak. Diğer komşu mahalle Kültür Mahallesine, İmam Hatip Lisesi ve Fen Lisesi inşa ediliyor. Bölgenin mülkiyetle ilgili problemlerini çözdük. Mahalle, şehirleşme konusunda örnek bir yer haline geliyor.
Vatandaştan tapu teşekkürü
Tütüncü, siteler bölgesindeki iki parkı, 2014 yılı içerisinde yenileyeceklerini, Ahatlı Camisinin de çevre düzenlemesini yapacaklarını ifade etti.
Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra beraberindekilerle asfalt dökülecek olan sokaklarda, 16 derslikli ilköğretim okulu inşaatında, bahçe düzenlemesi yapılacak olan camide ve yenilenecek olan iki parkta incelemelerde bulundu.
İnceleme gezisi sırasında Başkan Tütüncü, vatandaşlarla sohbet etti, hizmetle ilgili isteklerini dinledi. Site sakinleri de 27 yıllık tapu problemlerini çözmesinden dolayı Tütüncüye teşekkür ettiler.