Son Haberler
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
Tütüncü eğitimci dedeyi alnından öptü
1 Kasım 2013, Cuma - 04:31Başkan Hakan Tütüncü, bir okul yaptıran, 6 dönümlük arsasını da yeni okul binası için bağışlayan hayırsever Hasan Eseni, alnından öperek, teşekkür etti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Menderes Mahallesindeki Esen İlköğretim Okulunun yanına yeni bir okul binası inşa edilmesiyle ilgili düzenlenen kahvaltılı toplantıya katıldı.
Toplantıya, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Hayırsever Hasan Esen, Okul Müdürü Recep Ekici, Menderes Mahalle Muhtarı Ahmet Ali Bozlar katıldı.
Okul için 6 dönümlük arsasını bağışlıyor
Okul Müdürü Recep Ekici, Esen İlköğretim Okulunun ihtiyacı karşılayamadığını, bu nedenle bölgeye yeni bir okulun yapılmasının zorunlu hale geldiğini söyledi. Ekici, mevcut okulu yaptıran hayırsever Hasan Esenin, okulun yanındaki 6 dönümlük arsasını da yeni okul binası için bağışlamak istediğini aktardı. Arsadaki ipotek sıkıntısından dolayı yeni okul binasının inşa edilemediğini belirten Recep Ekici, bu sıkıntının çözümünü talep etti.
24 derslikli bir okul
Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da ipotek probleminin çözümüyle yakından ilgileneceğini, yeni okulun Menderes Mahallesine kazandırılması için de üzerlerine düşen görevi yapacaklarını dile getirdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural da arsanın mülkiyetle ilgili problemlerinin çözülmesi halinde, 24 derslikli bir okulun yapımını yatırım programına aldıracaklarını söyledi.
Hasan Dede örnek alınmalı
Başkan Hakan Tütüncü de 80 yaşlarında olmasına rağmen çocuklara kalıcı bir eser bırakabilmek için çaba gösteren Hasan Esen ile gurur duyduğunu söyledi. Başkan Tütüncü, mevcut okulu yaptıran, yeni okul binası için de arsasını bağışlayan Esenin, eğitime yönelik duyarlılığının topluma örnek olmasını diledi. Tütüncü, alnından öptüğü Hasan Esen e, eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
Eğitime yüzde yüz destek veren bir belediye olduklarının altını çizen Başkan Tütüncü, Menderes Mahallesine yeni bir okul kazandırılması konusunda ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını ifade etti. Tütüncü, mevcut okulun bahçesinin çevre düzenlemesini yaptıklarını ve talep edilen diğer hizmet ihtiyaçlarını da karşıladıklarını kaydetti.