Son Haberler
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
Hüsnü Karakaşta eksikler giderilecek
29 Ekim 2013, Salı - 18:06Hafta sonu mesaisinde Hüsnü Karakaş Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Hakan Tütüncü, yerinde gördüğü belediyecilik hizmetleriyle ilgili eksiklikleri en kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Ömer Ali Acar ile Hüsnü Karakaş Mahallesi Sude Sitesi sakinlerinin düzenlediği kahvaltıya katıldı.
Mahalle sakinleri, kahvaltıda Başkan Tütüncüye, elektrik iletim hattı, yol, yeşil alan ve diğer belediyecilik hizmetleriyle ilgili taleplerini ilettiler. Tütüncü de talep edilen hizmetlerle ilgili çalışmaları en kısa süre içerisinde yapacaklarını aktardı. Tütüncü, ilgili kurumun, elektrik iletim hatlarının iyileştirilmesiyle ilgili olarak bölgede çalışma yapacağını da kaydetti.
Hüsnü Karakaş Mahallesine dört dörtlük hizmet yaptıklarını anlatan Başkan Tütüncü, mülkiyet problemlerinden dolayı kapalı olan imarlı yolların açılmasına, asfalt çalışmasından yeni parkların yapılmasına varınca kadar yaptıkları yatırımlar sonrası, mahallenin şehirleşmeye başladığını vurguladı.
Bölgeye devlet hastanesi yapılıyor
Tütüncü, emsal artışı ve kapalı olan imarlı yolların açılması çalışmalarının ardından bölgede imara uygun modern konutların yapılmaya başlandığının altını çizdi. Hüsnü Karakaş Mahallesinin de içinde bulunduğu Sütçüler bölgesine, 300 yataklı devlet hastanesi inşa edileceğini hatırlatan Başkan Hakan Tütüncü, hastanenin yapım ihalesinin 31 Ekimde gerçekleştirileceğini duyurdu.
Mahallenin güzelleşmesine, yaşayanların sosyal gereksinimlerinin karşılanmasına önem verdiklerini dile getiren Tütüncü, yapımında sona gelinen 40 dönümlük dev yeşil alan hizmetinin bölgenin şehirleşmesine ciddi bir katkı sağlayacağını ifade etti.
Mahallede yapılan hizmetler
Tütüncü, mahalledeki temel belediyecilik hizmetlerinin artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.
Başkan Hakan Tütüncü döneminde bugüne kadar Hüsnü Karakaş Mahallesinde, 4 park, 17 km yeni yol, 28 km asfalt, 6 bin m2 parke kaldırım, 4 bin m2 yağmur suyu drenaj kanalı çalışması tamamlandı.