Son Haberler
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
Farklı kültürlerin müziği Kepezde buluştu
24 Ekim 2013, Perşembe - 18:12Kepezin konuğu olan Göksel Baktagir ve Komşu Grubu, Doğu ve Batı müziklerinin harmanladığı ezgilerinin yer aldığı konserleri ile sanatseverlere duygu dolu bir akşam yaşattı.
Kepez Belediyesinin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bestekâr ve kanun sanatçısı Göksel Baktagir ve Komşu Grubu, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde bir konser verdi.
Seslerin Doğu ve Batı arasındaki köprüsü adı verilen konseri, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eşi Dr. Ayşe Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılmanın yanı sıra çok sayıda sanatsever izledi.
Etnik şarkılar seslendirildi
Konserde ilk olarak, farklı dillerde şarkılar söyleyen Komşu Grubu sahneye çıktı. Basgitarda Oğan Doruk Şadanın, gitarda Cemalettin Özdemirin, bateride Kaan Çınarın, piyanoda Savaş Arslanın yer aldığı grubun vokalisti Tülin Karataş, farklı ülkelerin etnik şarkılarını ve Türk müziğinin bazı eserlerini seslendirdi.
Bedensel engelliye verilen değer
Daha Sonra sahne alan Türkiyenin önde gelen kanun virtüözlerinden Göksel Baktagir de Komşu Grubu ile birlikte Türk ve Batı müziği enstrümanlarından oluşan ezgiler sundu. Türk müziği ve Dünya müziği ezgilerinin harmanlandığı konser sanatseverlerden tam not aldı.
Konserde bedensel engellilere değer verilmesiyle ilgili güzel bir örnek yaşandı. Bedensel engelli Hasan Kilim (1992), konserin provası sırasında Göksel Baktagire, fon müziği eşliğinde şiir söylemek isteğini iletti. Kilimin isteği de konserde yerine getirildi. Hasan Kilim, ünlü kanun virtüözünün fon müziği eşliğinde sevgilisine yazdığı şiiri okudu. Kilimin şiiri, seyircileri duygulandırdı.
Konserin ardından sahneye gelen Başkan Hakan Tütüncü, Göksel Baktagire ve Komşu Grubunun üyelerine çiçek verdi. Baktagir, albümünü hediye ettiği Tütüncüye, sanata verdiği değerden dolayı teşekkür etti.
Baktagire Hasan teşekkürü
Göksel Baktagiri ve Komşu Grubu üyelerini muhteşem konserlerinden dolayı kutlayan Başkan Tütüncü, Göksel Baktagiri en son 15 yıl önce öğrenci iken İstanbulda Zafer Tunaya Kültür Merkezinde dinlemiştim. Yıllar sonra Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde, Göksel Baktagiri dinlemek bizim için çok büyük bir mutluluk vesilesidir. Ortaya koyduğunuz sanat kadar bedensel engelli kardeşimiz Hasana verdiğiz değer de beni çok etkiledi. Siz dünyaca tanınan önemli bir sanatçısınız. Bir tarafta dünya sanatçısı Göksel Baktagir, bir tarafta bizim Hasan. Bizim Hasanın yüreği ile Göksel Baktagirin müziğini birleştirebilmek öyle her sanatçıya nasip olmaz. Bundan dolayı size teşekkür ederim. diye konuştu.
Konser, Başkan Hakan Tütüncünün, Şair Erdem Bayazıt a ait Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair adlı şiiri Göksel Baktagirin fon müziği eşliğinde okumasıyla sona erdi.