Son Haberler
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
Çılgın proje hizmete giriyor
24 Ekim 2013, Perşembe - 17:42Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, çılgın bir hayal olarak tanımladığı ve içerisinde Antalyanın ilk tam olimpik kapalı yüzme havuzu ile masal parkının olduğu Kepezpark Varsakın yapımı tamamlandı.
Başkan Hakan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi ve Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosundan sonra dev bir eseri daha Antalyalılarla buluşturuyor. Çılgın bir proje olarak 31 Temmuz 2012de temeli atılan Kepezpark Varsak hizmete giriyor. Varsakta 46 dönümlük arazi üzerine 20 milyon bedelle inşa edilen dev tesisin ince işleri ve çevre düzenlemesi de bitti.
Antalyanın ilk havuzu
Başkan Hakan Tütüncünün, çocuklara ve gençlere armağan ettiği tesis, önümüzdeki günlerde Antalyalılara hizmet vermeye başlayacak. Kepeze prestij, Antalyanın turizmine ve su sporlarına önemli bir katkı sağlayacak olan çılgın projenin resmi açılışının ise Aralık ayı içerisinde yapılması planlanıyor. Varsak bölgesine ekonomik ve sosyal alanda ciddi bir hareketlilik getirecek olan projenin lokomotifliğini ise tam olimpik kapalı yüzme havuzu yapıyor.
Adnan Menderesin ismi verildi
Antalyanın ilki olma özelliği taşıyan havuza, meclis kararıyla merhum Başbakan Adnan Menderesin ismi verildi. Antalyanın su sporlarıyla ilgili havuz problemini çözecek olan tesis, tam bir sosyal yaşam merkezi şeklinde inşa edildi. Adnan Menderes Olimpik Yüzme ve Gençlik Merkezinin içerisinde, internetin olacağı kütüphane, toplantı salonları, Kepez Kent Konseyinin ve konseye bağlı kadın, gençlik ile engelli meclislerinin idari ofisleri, fitness salonu, restoran, oyun salonu ve idari ofisler olacak.
Engelsiz tesis
Yaklaşık 1500 seyirci kapasiteli tribünü bulunan yüzme havuzu, Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun olarak, 3,10 metre derinliğinde ve 25x50 metre boyutlarında 10 kulvarlı olarak yapıldı. Ulusal ve uluslararası şampiyonaların düzenlenebileceği şekilde projelendiren tesiste, 250 m2 ısınma havuzu da yer alıyor. 5 bin m2 alana kurulan yüzme havuzunda; ayrıca bay ve bayan ayrı olmak üzere 16 duş, 22 lavabo bulunuyor. Tesiste, bedensel engellilerde unutulmadı. Kapı girişlerine tekerlekli sandalyelerin geçici için rampalar yapıldı. Yine tesiste, bedensel engelli vatandaşlar için asansör, tuvalet ve seyirci alanı da bulunuyor.
Antalyanın ilk masal parkı
Kepezpark Varsak, en çok çocukları sevindirecek. Zira Antalyanın ilk masal parkı da projede yer alıyor. 5 dönümlük alana kurulan masal parkında ise klasik ve günümüzün popüler çizgi film karakterlerinin, Türk ve dünya masal kahramanlarının maketleri, ortam canlandırmalarıyla çocuklarla buluşacak. Tom ve Jery, Casper, Pepe ve Kız arkadaşı gibi çizgi film karakterlerinin 1 ve 2 metre boyutlarındaki maketlerle canlandırılacağı parkta, Külkedisi, Keloğlan gibi masallar ise sanatsal çalışmalarla anlatılacak. Çocuklar, masal parkını gezdikten sonra ise 2 dönüm üzerine inşa edilecek olan, dinozor salıncak, timsah kaydırak gibi mobilyaların olacağı temalı oyun parkında oynayacak.
Tesiste, ayrıca 2 adet sentetik çim futbol sahası, 2 adet basketbol sahası, 4 adet cep sinema salonu, otopark ve bisiklet yolu, 1500 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 6 bin m2 yapay bir göl, ada kafe ve otopark da bulunuyor.