Son Haberler
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
Ünsal güzelleşiyor
23 Ekim 2013, Çarşamba - 17:04Kepez Belediyesi, kat artışı, tapu tahsisi, yeni yol çalışmalarıyla modern konutların yapılmasının önünü açtığı Ünsal Mahallesini, yeşil alan yatırımlarıyla güzelleştiriyor.
Kepez Belediyesi, mahallede 15 metre genişlettiği ve 2 bin 500 ton sıcak asfalt döktüğü 5150 Sokaka yeni park inşa ediyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapımına başlanılan park, 3 dönümden oluşuyor. Mahalleli çocuklar ve kadınlar, parkta yer alacak olan basketbol sahası ve açık hava spor aletleri sayesinde spor yapma imkânına kavuşacaklar.
Çeşitli türde ağaç fidanlarının, bitkilerin dikileceği, çimin ekileceği parkta, banklar ile içerisinde piknik masalarının olduğu üzeri kapalı oturma alanları ve çocuk oyun mobilyaları da olacak. Parkın içerisinde yapımını tamamlanan muhtarlık hizmet binasını da bulunuyor.
Ünsala dört dörtlük hizmet
Bu yıl içerisinde bitirilmesi planlanan park, hizmete girdiğinde hem bölge sakinlerinin dinlenme, yeşil alan ihtiyacını karşılayacak hem de Ünsal Mahallesinin şehirleşme sürecini hızlandıracak. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde daha önce de mahallede 5107 Sokakta 3 bin 700 m2lik yeşil alan yatırımı gerçekleştirilmişti.
Yine Başkan Tütüncü döneminde Ünsal Mahallesinde, 17 bin metre yeni yol, 6 bin 770 metre sathi kaplama asfalt, 13 bin 886 metre sıcak asfalt, 14 bin m2 parke kaldırım, açık semt pazarı çalışmaları yapıldı.