Son Haberler
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
Başkan Tütüncü`ye `Tapu` teşekkürü
22 Ekim 2013, Salı - 18:59Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün yoğun çabaları sonucu 27 yıl sonra tapularına kavuşan Menzil Sitesi sakinleri, mutlu sona ulaşmanın sevincini yaşıyor. Menzil Arsa ve Konut Yapı Kooperatif Başkanı Ayşe Birgül Kollu, Umutlarımızın tükendiği noktada Başkan Tütüncü imdadımıza yetişerek, 27 yıllık sorunumuzu çözdü. dedi.
Yeni Doğan Mahallesinde bulunan Menzil Sitesinin 27 yıldır mülkiyet sorunundan dolayı yaşadığı tapu problemi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün üstün gayretleri sonucu çözüme kavuştu.
Tütüncü verdiği sözü tuttu
Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinin güneyinde bulunan Vakıflar İdaresinin mülkü olan araziye, kamulaştırma işlemi yapılmadan inşa edilen Menzil Sitesinde, 594 daire ve 45 dükkan sahibi 27 yıldır mülkiyet probleminden dolayı tapularını alamıyordu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, göreve geldiği ilk günden itibaren sık sık ziyaret edip, toplantılar yaptığı Menzil Sitesi sakinlerine, mülkiyet probleminin çözümü noktasında üzerlerine düşeni yapma sözü vermişti. Verdiği sözü tutan Başkan Tütüncü, 3 yıl gibi kısa bir sürede Menzil Sitesinin 27 yıldır yaşadığı mülkiyet ve iskan sorununu çözerek, vatandaşların tapularına kavuşmalarını sağladı.
330 daire ve 25 dükkan sahibi tapularını aldı
Sorunun çözülmesiyle, 594 daire ve 45 dükkanın bulunduğu Menzil Sitesinde ilk etapta, 330 daire ve 25 dükkan sahibi, 27 yıldır özlemle bekledikleri tapularına kavuştu. Diğer daire ve dükkan sahipleri de işlemlerinin tamamlanmasıyla önümüzdeki günlerde tapularını alacak.
Hayallerimiz gerçek oldu
Hayalleri olan tapulara kavuştuklarını belirten Menzil Arsa ve Konut Yapı Kooperatif Başkanı Ayşe Birgül Kollu, Hakkımız olan tapuları bu kadar yıl sonra alacağımıza inanmıyorduk. Çok zor zamanlar geçirdik. 26-27 sene bizle kimse ilgilenmedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü siteye geldiğinde elinden geleni yapacağını söyledi. Ve konuya eğildi. Başkan Tütüncü ile birlikte Ankaraya gittik. Vakıflardan sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınçın da gayretleri ile 27 yıl sonra tapularımıza kavuştuk. Umutlarımızın tükendiği noktada Başkan Tütüncü imdadımıza yetişerek, 27 yıllık sorunumuzu çözdü. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. ifadesini kullandı.
Vatandaşlarımıza hayırlı olsun
Başkan Hakan Tütüncü, Menzil Sitesinin 27 yıllık mülkiyet sorununun çözülmesiyle vatandaşların tapularına kavuştuğunu belirterek, Vatandaşlarımızın yıllarca bekledikleri tapularını alması, Kepez için önemli bir müjdedir. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. dedi.