Son Haberler
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
Kepezde bayram denetimleri yoğunlaştı
9 Ekim 2013, Çarşamba - 22:04Kepez Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçede faaliyet gösteren gıda üretimi ve satışı yapan işletmelere yönelik denetimlerini hızlandırdı.
Kepez Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, ilçede faaliyet gösteren tatlı üretim imalathanelerine ve satış yerlerine yaptığı denetimleri artırdı.
Kurban Bayramı öncesi ilçede ekmek, unlu mamuller ve tatlı üreten işletmeler, üretim ve hijyen koşulları, kullanılan malzemelerin nitelikleri ve uygunluk dereceleri ile çalışanların sağlık portörleri gibi konularda denetleniyor.
Denetlenen her işletmede öncelikle üretim ve satış mekanlarındaki hijyen koşulların sağlanıp sağlanmadığı, kullanılan malzemelerin nitelikleri ve uygunluk dereceleri ile çalışma koşulları inceleniyor. Kontrollerde öncelikle işletmelerin eksiklerini tamamlamaları istenirken, bazı işletmeler yazılı olarak uyarılarak, sağlıklı ve hijyen koşulları oluşturmaları için kendilerine süre veriliyor.
Amaçlarının tüm işletmeleriyle, sağlıklı bir kent oluşturmak olduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, denetimlerin aralıksız süreceğini belirterek, Halkımızın sağlığı her şeyden önce gelir. Hemşehrilerimizin aldığı ürünlerin daha sağlıklı ve hijyen koşullarda üretilmesini istiyoruz. Gıda denetimi konusundaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Bu amaçla da zabıta ve sağlık ekiplerimiz denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor. dedi.