Son Haberler
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
Tütüncü su kanalı inşaatını inceledi
9 Ekim 2013, Çarşamba - 22:02Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Sinan Mahallesinde yapımı devam eden yeni su kanalı inşaatı ve yol genişletme çalışmalarını inceledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Sinan Mahallesi Hanımeli Sokakta yol genişletme çalışmaları kapsamında, yola dahil edilecek olan mevcut su kanalının yerine yapılan yeni kanal inşaatını gezerek incelemelerde bulundu.
Başkan Tütüncünün inceleme gezisine, Kepez Belediye Meclis üyeleri Ayşe Güliz Yılman, Hasan Demir, Başkan Yardımcısı Ömer Ali Acar ile icracı birim müdürleri de eşlik etti.
Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor
Kepez Belediyesi tarafından Altınova Sinan Mahallesi Hanımeli Sokakta yol genişletme çalışmaları kapsamında yola dahil edilecek olan mevcut su kanalının yerine yapılan, Devlet Su İşleri (DSİ) Antalya Bölge Müdürlüğünün ve Antalya Su ve Atık Su (ASAT) İdaresinin bilgisi dahilinde inşa edilen 1800 metre uzunluğunda, 2 metre derinliğinde ve ağız genişliği 6 metre olacak.yeni kanalda, çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Yeni kanal sayesinde yol genişleyecek
Yapımı devam eden yeni kanal inşaatını gezen ve Fen İşleri Müdürü Ali Aslandan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Tütüncü, Hanımeli Caddesi nin Kepez ile Altınova bölgesi arasında ulaşımı sağlayan ana yollardan bir tanesi olduğunu, yanından DSİ su kanalı geçen yolun, darlığından dolayı ulaşımı tehlikeli hale getirdiğine dikkat çekerek, Tehlikeyi ortadan kaldırmak için yolu genişletme çalışması başlattık. DSİ kanalını biraz daha batı tarafa taşıyarak, ikinci bir kanal açıyoruz. İnşallah bu kanalla birlikte eski kanalın yeri de yola dahil olacak ve cadde ciddi manada da genişleyecek. dedi.