Son Haberler
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
Başkan Tütüncüden din görevlilerine yemek
7 Ekim 2013, Pazartesi - 19:36Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları çerçevesinde, Antalyada görev yapan din görevlileri ve aileleriyle yemekte bir araya geldi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla, Antalyada görev yapan 812 din görevlisi ve ailelerine Kepez Kent Ormanında yemek verdi.
Yemeğe, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya İl Müftüsü Ahmet Çelik, Kepez Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, İlçe Müftüleri, din görevlileri ve aileleri katıldı.
Antalya İl Müftüsü Ahmet Çelik, oldukça samimi ve sıcak bir ortamda geçen yemekte yaptığı konuşmada, bugününü yarınından daha güzel işlerle değerlendirmeyi, yarınını bugününden daha iyi hizmetlerle taçlandırmayı kendisine şiar etmiş tüm din görevlisi ve ailelerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayarak, başarılar diledi.
Camiler hayat kaynağı noktalardır
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de yaptığı konuşmada, Camiler ve din görevlileri Haftasının üzerinde özellikle durulması gerektiğini vurgulayarak, Camiler, bizim inancımıza göre aslında merkez noktalar kabul edeceğimiz, yeryüzünün en eski ve ilk mabedi olan hayat kaynağı noktalarıdır. Din adamları ise camilerin ve Allahın evlerinin içerisinden Allahın mesajlarını bizlere aktaran, peygamberimizin varislerine kadar da yükselen ve yükseltilen öneme sahip olan kimseler. Bu da haftanın ne kadar kıymetli olduğunu anlamak bakımından yararlı olacaktır. dedi.
Maddi ve manevi tatmin
Yeryüzünde insanların rahat bir hayat sürebilmeleri için iki tatmine aynı anda kavuşmaları gerektiğini belirten Başkan Tütüncü, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: Bunlardan birincisi maddi tatmin, ikincisi de manevi tatmin. Dünya hayatımıza ilişkin maddi tatminleri yaşadığımız sürece mutlu oluruz. Ama manevi dünyamıza ilişkin tatminleri yaşayamadığımız, nereden geldiğimizi, nereye gideceğimizi ve bu hayat yolculuğumuz içerisinde var oluşumuzun sebebinin ne olduğunu bilemediğimiz ya da bunu yerli yerine oturtamadığımız vakit, hayatın içerisinde toplum olarak hep boşlukta kalmaya mecbur ve mahkum kalırız. Maddi noktadaki tatminleri sağlayacak olan müesseseler farklıdır ama camiler, camilerin içerisinde oluşturulan dini hayat ve bu oluşturulan dini hayatın öznesi olan din adamlarımız, toplumumuza manevi tatmini sağlatacak yaşatacak kimselerdir.
Büyük memnuniyet duydum
Başkan Tütüncü konuşmasını şu sözlerle tamamladı: 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Kepez Kent Ormanında düzenlediğimiz bu davetimize icabet ettiğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Kepez Belediyesi olarak sizi misafir etmekten dolayı da büyük bir memnuniyet duyuyorum.
Konuşmaların ardından, Antalya İl Müftüsü Ahmet Çelik, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye Antalyada ki din görevlilerine ve camilere yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.