Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Şehidin isminin verildiği caddeye kaldırım
5 Ekim 2013, Cumartesi - 19:58Kepez Belediyesi, 18 Kasım 2012 tarihinde Hakkârinin Şemdinli İlçesinin Derecik Beldesi Balkaya Dağlarında terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit düşen Antalyalı Üsteğmen Gökhan Korkutun ismini verdiği caddede, parke kaldırım çalışması başlattı.
Başkan Hakan Tütüncü döneminde 341 bin m2 parke kaldırım çalışması gerçekleştiren Kepez Belediyesi, vatandaşların engelsiz, sağlıklı yollarda yürüyebilmesi için kaldırdım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Esentepeye 8 bin m2 parke kaldırım
Fen İşleri Müdürlüğü, Esentepe Mahallesinde ihtiyaç olan cadde ve sokaklarda kaldırım çalışması yapıyor. Bölgedeki Şehit Üsteğmen Gökhan Korkut Caddesine de parke taşı döşeniyor. Caddenin, Esentepe ve Çamlıbel mahalleleri bölümünde kaldırım çalışması tamamlandı. Caddenin, yatırım programına alınan Erenköy bölümündeki kaldırım çalışması ise ileriki tarihlerde gerçekleştirilecek.
Esentepe Mahallesinde, sitelerin yoğun olarak bulunduğu 5408 Sokaka da kaldırım hizmeti götürüldü. Bölgede, 300 bin lira tutarındaki 8 bin m2 parke kaldırım çalışması tamamlandı.
Kaldırımlar engelsiz
Bedensel engellilerin yaşam alanlarındaki engelleri kaldırmaya özel bir önem veren Kepez Belediyesi, kaldırımları engelsiz olarak inşa ediyor. Esentepe Mahallesindeki kaldırımlara, görme engelli vatandaşların yürürken yollarını takip etmeleri amacıyla oluklu takip taşları yerleştirildi. Kaldırım girişlerine de tekerlekli sandalyelerin ve bebek arabalarının rahat bir şekilde geçiş yapabilmeleri için rampalar konuldu.