Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Tütüncü özel çocukları sevindirdi
1 Ekim 2013, Salı - 04:40Başkan Hakan Tütüncü, Yaşam Akademi Derneğinden müzik ve el sanatları eğitimi alan özel çocukları, sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla Antalya Akvaryuma götürüyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, zihinsel engelli çocukların gelişimi için kurulan ve bünyesinde Lokomotif Band Özel Çocukların Müzik ve Ritim Grubunun bulunduğu Yaşam Akademi Derneğini ziyaret etti.
Başkan Tütüncü, Kaleiçindeki dernek binasındaki ziyarette, Yaşam Akademinin kurucularından Feridun Mete, dernek gönüllü çalışanları ve özel çocuklarla bir süre sohbet etti. Özel çocuklar da Tütüncüyü ilgiyle karşıladı.
Müzikle hayata tutunuyorlar
Feridun Mete, ziyaretinden dolayı teşekkür ettiği Tütüncüye, yaptıkları çalışmalar ve derneğin ihtiyaçları hakkında bilgi verdi. Mete, tüm engelli gruplara yönelik ritim terapi, müzik eğitimi, enstrüman öğrenimi, el sanatları, sahne gösterileri ve sporla ilgili çalışmalar yaptıklarını söyledi. Mete, özel çocukları müzikle terapi etmek amacıyla da Lokomotif Band Özel Çocukların Ritim ve Müzik Grubunu kurduklarını belirtti.
Özel çocukları akvaryuma götürüyor
Başkan Hakan Tütüncü de Yaşam Akademi Derneği kurucularına, gönüllü çalışanlarına özel çocuklara gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti. Tütüncü, özel çocukları, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amacıyla Antalya Akvaryuma götürme sözü verdi. Başkan Tütüncü, incelemelerde bulunduğu dernek binasının eksiklerinin giderilmesine ve derneğin sosyal çalışmalarına ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını ifade etti.
Engelsiz Kepez
Tüm engelli gruplarına özel bir ilgi gösterdiklerinin altını çizen Tütüncü, Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılabilmeleri amacıyla engelli servis aracı hizmetini, Engeliniz Engelimizdir. projesini ve engelli meclisi uygulamasını başlattık. Çeşitli zamanlarda engellilere yönelik derneklerimizi ziyaret ettik ve onların ihtiyaçlarını karşılanmasına önem verdik. Yine engelsiz bir Kepez için görme engelli vatandaşlarımızın yürürken yolarını takip etmeleri amacıyla, yeni yaptığımız kaldırımlara oluklu takip taşları yerleştiriyoruz. dedi.
Ziyaret günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.