Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepez İHL yeni yılda hizmete giriyor
30 Eylül 2013, Pazartesi - 04:03Başkan Hakan Tütüncü, Türkiyenin hafız öğrencilere özel üçüncü okulu olan Kepez Mahmud Celalettin Ökten İmam Hatip Lisesinin, eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında 150 öğrenci ile eğitime açılacağını söyledi.
Kepez Belediyesinin öncülüğünde, hayırsever desteği ile Kültür Mahallesinde inşa edilen Kepez Mahmud Celalettin Ökten İmam Hatip Lisesinin ve pansiyon binasının ince işçiliği bitme aşamasına geldi. Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi Yapma, Yaşatma ve Geliştirme Derneğinin himayesinde yapılan okulun ve pansiyon binasının ince işçiliğinin, Aralık ayı içerisinde bitirilmesi planlanıyor.
İmam Hatip okullarının kurucusu olan Mahmud Celalettin Öktenin isminin verildiği okul, yeni eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında öğrencilere kapılarını açacak.
Arazi ölçüm cihazını kullandı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Antalyaya kazandırılmasında büyük emeği olduğu İHLnin, yapımıyla yakından ilgileniyor. Başkan Tütüncü, daha önce de birçok kez ziyaret ettiği okulun fayansından boyasına, elektriğinden asansörüne her teferruatını dikkatle takip ediyor. Tütüncü, son ziyaretinde ise kullandığı arazi ölçüm cihazı ile okulun sığınağının kot ölçümünü yaptı. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı ve Kepez Belediye Meclis Üyesi Ramazan Eciş de Tütüncüye, ölçüm cihazını kullanımında yardımcı oldu.
150 hafız öğrenci ile eğitime açılacak
Başkan Tütüncü, daha sonra Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi Yapma, Yaşatma ve Geliştirme Derneğinde yer alan Kepez Belediye Meclis Üyeleri Zeki Çivik, Mürteza Tamyürek ile okulun ve pansiyon binasının inşasında incelemelerde bulundu. Dernek Başkanı Mustafa Ece, Kepez Mahmud Celalettin Ökten İHL binasının yapımında gelinen son durumla ilgili Tütüncüye bilgi verdi.
Başkan Hakan Tütüncü, Aralık ayı içerisinde yapımı tamamlanacak olan Kepez Mahmud Celalettin Ökten İHLnin, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının 2. Yarısında 150 hafız öğrenci ile eğitime başlayacağını duyurdu.
Selçuklu mimarisinde
Türkiye nin hafız öğrencilere özel üçüncü okulu olan Kepez Mahmud Celalettin Ökten İHL, Kepez Belediyesinin, Kültür Mahallesi nde Milli Eğitim Bakanlığı na tahsis ettiği 8,5 dönümlük arazi üzerine inşa ediliyor. Yaklaşık maliyeti 13 milyon lira olacak okulun ve pansiyon binasının mimari projesi, Selçuklu mimarisinden esinlenerek hazırlandı. 24 derslikten oluşan okulda, spor salonu, konferans salonu, kütüphane ve 320 kişilik pansiyon bölümü bulunuyor.