Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Sorunu yerinde gördü ve çözdü
25 Eylül 2013, Çarşamba - 19:15Başkan Hakan Tütüncü, Kültür Mahallesinde yapımına yeni başlanılan elektrik trafosu binasının neden olduğu trafik problemini yerinde görerek çözdü.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, vatandaşların trafo yeri şikâyetini yerinde incelemek amacıyla Kültür Mahallesini ziyaret etti.
Meclis Üyeleri Adlınan Dere, Ramazan Eciş ile Kültür Mahalle Muhtarı Erol Zeybekoğlunun yer aldığı ziyarette Başkan Tütüncü, bölge sakinlerinin trafo yeriyle ilgili şikayetlerini dinledi. Mahalle sakinleri ve esnaf, Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi (AKEDAŞ)nin 3805 Sokaktaki kavşakta yapımını başlattığı trafonun, trafiği olumsuz etkileyeceğini belirttiler. Bölge sakinleri bu nedenle trafonun uygun bir alana alınmasını talep ettiler.
Trafonun yeri değişti
Başkan Tütüncü de trafiği olumsuz etkileyecek olan trafonun yerinin değiştirilmesi konusunda yatırımcı kamu kurumunun yetkileriyle telefonla bir görüşme yaptı. Tütüncü, görüşmede trafonun, belediyenin de desteği ile 3805 Sokakta otopark alanı içerisinde yapılmasını önerdi. AKEDAŞ da Tütüncünün önerisini kabul etti.
Mahalle sakinleri ve esnaf, trafonun yer problemini çözmesinden dolayı Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür ettiler.
Üç mahallenin tüm yolları asfaltlanacak
Tütüncü, ziyarette bir vatandaşın bölgedeki yolların asfaltlaması isteğini de not aldı. Tütüncü, doğalgaz ve kanalizasyonla ilgili alt yapı çalışmalarının bitmesinin ardından bu yıl içerisinde Ahatlı, Kültür ve Yeni Doğan mahallelerindeki tüm yollarda asfalt çalışması yapacaklarını ifade etti.