Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
6. bilgi evi Ulusta
16 Eylül 2013, Pazartesi - 20:11Kepez Belediyesi, ilk ve ortaokul öğrencilerinin, internetten ücretsiz yararlanarak ders çalışabildiği; kütüphane hizmetiyle kitap okuma alışkanlığı edindiği bilgi evi projesini, Ulus Mahallesine de kazandırdı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve ilçedeki eğitim kalitesini artırmak amacıyla başlattığı ve 5 ayrı noktada hizmet veren bilgi evi uygulamasının sayısı artıyor.
Örnek bir eğitim çalışması olan bilgi evinin 6. hizmet binası, Ulus Mahallesinde yenilenen Sadettin Küçük Parkı`nın içerisine inşa edildi.
Hem ders çalışıyorlar hem kitap okuyorlar
Bilgi evi, 9 bilgisayar, bine yakın kitabın olduğu kütüphanesi ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine hizmet vermeye başladı. Çocuklar, eğitimci bir görevlinin bulunduğu tesiste, bilgisayar, internet ve yazıcı imkânlarından ücretsiz yararlanarak ödevlerini yapabiliyorlar. Öğrenciler, bilgi evindeki kütüphane hizmetiyle de kitap okuma alışkanlığı kazanıyorlar.
Bilgi evi olan mahalleler
Evinde bilgisayar olmayan öğrencilerin internetten yararlanarak ders çalışabildiği bilgi evi, Yeşiltepe Mahallesi İsmet İnönü Parkında, Barış Mahalle Muhtarlığı hizmet binası yanında, Gazi Mahallesi Osman Gazi Semt Konağında, Şafak Mahallesi Orhan Gazi Semt Konağında ve Yeni Mahallede Kepez Belediyespor Kulübü idare binası içerisinde yer alan Çocuk Kulübünde de hizmet veriyor.
Başkan Hakan Tütüncü döneminde çocuklara yönelik çocuk kulübü ve çocuk meclisi çalışmaları da başlatılmıştı.