Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Yörük kültürü Kepezde yaşatılıyor
12 Eylül 2013, Perşembe - 18:18
Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Yörük Türkmen Derneğinin, Varsak Zeytinlik Mahallesinde düzenlediği Yörük şenliğine katıldı. Tütüncü, etkinliğinin Yörük kültürünün gelecek kuşaklara aktarılmasına önemli bir katkı sağladığını söyledi.
Antalya Yörük Türkmen Derneği, kardeşlik ortamını pekiştirmek ve Yörük kültürünü yaşatmak amacıyla Kepezin değişik bölgelerinde organize ettiği eğlence programını, Varsak Zeytinlik Mahallesinde de gerçekleştirdi.
Ahmet-Leman Baydar İlköğretim Okulunun bahçesinde yapılan Yörük Şenliğine, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün yanı sıra dernek yönetimi, bazı mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Halk oyunları gösterisini izledi
Bugüne kadar Yörük kültürünün yaşatılmasına yönelik birçok çalışmayı gerçekleştiren Başkan Tütüncü, şenlik alanına vatandaşların sevgi gösterisi eşliğinde geldi. Dernek Başkanı Kemal Tunç, dernek İl Beyi Ekrem Ateş, dernek yöneticileri ve Muhtar Mehmet Ali Küçük tarafından karşılanan Tütüncü, Yeni Mahalle Semt Evi Folklor Ekibinin, Zeybek ve Antalya yöresi halk oyunları gösterisini ilgiyle izledi.
Şenlik Yörük kültürünü geleceğe taşıyor
Daha sonra Zeytinlik Mahallesi sakinlerine seslenen Tütüncü, Antalya Yörük Türkmen Derneğinin, düzenlediği eğlence programları ile Yörük-Türkmen kültürünü ilçe halkıyla buluşturduğunu belirtti. Başkan Hakan Tütüncü, şenliğin Yörük-Türkmen kültürünün çocuklara tanıtılması, gelecek kuşaklara aktarılması, milli kültürün devamlılığı ve nereden gelindiğinin unutulmaması bakımından önemli olduğunu kaydetti.
Teşekkür plaketi verildi
Antalya Yörük Türkmen Derneğine, Yörük kültürünü yaşattıkları için teşekkür eden Tütüncü, Vatandaşlarımızın, Yörük şenliğini sahiplendiğini, büyük bir katımla, heyecanla, coşkuyla programa koştuklarını görmek beni mutlu ediyor. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun. diye konuştu.
Antalya Yörük Türkmen Derneği İl Beyi Ekrem Ateş de derneğin çalışmalarına ve Yörük kültürünün yaşatılmasına verdiği desteklerden dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür plaketi verdi.
Başkan Tütüncü, halk oyunları ekibi ve vatandaşlarla günün anısına fotoğraf çektirmesinin ardından şenlik alanından ayrıldı.