Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Dokuma`ya bayram hediyesi
5 Ağustos 2013, Pazartesi - 17:54Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yükseliş ve Zafer mahallelerinin, aile sağlığı merkezi talebini yerine getirdi. Bölgeye içerisinde PTT veznesinin de olduğu bir aile sağlığı merkezi binası inşa ediliyor.
Aile Sağlığı merkezi, Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Yükseliş ile Zafer mahallelerinin ortasında bulunan Mehmet Akif Ersoy Caddesi`ne inşa ediliyor.
Başkan Hakan Tütüncü de bölgeye yaptığı ziyaretlerde, mahalle sakinlerine yapılacak sözünü verdiği ve kaba inşaatı biten sağlık tesisini gezdi.
Gezi sırasında Fen İşleri Müdürü Ali Aslan, tesisin yapımıyla ilgili Başkan Tütüncü`ye bilgi verdi.
Sağlık tesisinin yapımıyla ilgili bir açıklama yapan Tütüncü, Zafer, Yükseliş mahalleleri ile Özgürlük ve Ulus mahallelerinin doğu kısmında yaşayan vatandaşların, aile hekimliği hizmetini uzak bölgelerdeki aile sağlığı merkezlerinden aldıklarına dikkat çekti.
Söz verdi yaptı
Bu mahallelerde yaşayan vatandaşların ortak taleplerinin, bölgeye bir aile sağlığı merkezi yapılması olduğuna işaret eden Tütüncü, "Bu problemin ortadan kaldırılması ve vatandaşlarımızın özellikle de yaşlılarımızın aile hekimliği hizmetine kolay bir şekilde ulaşabilmesi bakımından, sağlık tesisini bölgeye kazandıralım, istedik. Gerçekten güzel bir yatırım oluyor. Hem PTT veznesi ile hem de aile sağlığı merkezi ile modern, şirin bir binayı Dokuma`ya kazandırıyoruz. Bu binanın bölgeye hayırlı olmasını diliyorum. Mimarisinde estetiği bozmayan, ferahlığın olduğu bir tasarım oluşturuldu." açıklamasını yaptı.
Mimarisi de güzel
Tütüncü, ince işlerinin yapımına başlanılan tesisin, önümüzdeki aylarda hizmete gireceğini kaydetti. Cengiz Topel İlköğretim Okulu`nun batı tarafında bulunan alana inşa edilen tesiste, 4 adet doktor odası, mutfak, aşı odası, gebe odası, özürlü tuvaleti ve PTT veznesi bulunuyor. Tesis, modern mimarisi ve yüksek girişiyle de dikkat çekiyor.