Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezde kaşık havası
3 Ağustos 2013, Cumartesi - 20:55Kaşık oyunu folklor gösterisinin, mahalli sanatçıların konserlerinin yer aldığı Konyalılar Gecesi, Kepez Belediyesi Ramazan Etkinliğine renk kattı. Başkan Hakan Tütüncü de Konyalıların Antalyaya, Kepeze tat verdiğini söyledi.
Hemşehri derneklerine, yöresel kültürlerini tanıtma imkânı sunan Kepez Belediyesinin Ramazan etkinliğinde Konyalılar Gecesi düzenlendi.
Kepez Belediyesinin ev sahipliğinde, Antalya Konyalılar Derneğinin organize ettiği gecede, Konyanın müzik ve folklor kültürü eşliğinde Ramazanın sevinci paylaşıldı.
Gecede, Konyalı Sanatçılar Pınar Koç ve Sami Çelik sahne aldı. Etkinliği izleyen Antalyada yaşayan Konyalılar da mahalli sanatçıların seslendirdiği türkülerle memleket hasretlerini giderdiler.
Tütüncüye plaket
Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ve Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman da etkinliğe katılarak, Konyalıların coşkusuna ortak oldu.
Antalya Konyalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz, yaptığı konuşmada, Kepez Belediyesinin Ramazan etkinliğinde ikinci kez coşkulu bir şekilde Konyalılar Gecesi düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Cengiz, derneğe desteklerinden ve gecenin düzenlenmesine katkılarından dolayı Başkan Hakan Tütüncüye plaket verdi.
Antalya ve Konya kardeştir
Daha sonra söz alan Başkan Tütüncü, alanda bulunanlara sevgili hemşehrilerim diye seslenerek, Sizlere sevgili hemşehrilerim, diyorum. Çünkü Konyalılar ve Antalyalılar olarak biz, aynı coğrafyanın, aynı bölgenin, aynı toprağın insanlarıyız. Kültürlerimiz aynı ve tarihi kök bağlarımıza bakarsak, iki şehir Anadolu Selçuklu döneminden bu yana birbirleriyle et- tırnak gibi kardeştirler. diye konuştu.
Kepezde Şeb-i Arus
Konyalılar Derneği ile iki şehir arasındaki kardeşliği pekiştirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarına değinen Tütüncü, bu çalışmaların en güzelinin de Şeb-i Arus törenleri olduğunu söyledi. Başkan Hakan Tütüncü, Konyalılar Derneği ile birlikte Hz Mevlanayı anma etkinlikleri kapsamında Antalyada, Konyadaki gibi Şeb-i Arus etkinliği düzenliyoruz. Gönüller sultanı Mevlanayı, Konya kültürünü Antalyada yaşatıyoruz. açıklamasını yaptı.
Konyalılar Antalyaya tat veriyor
Konyanın kültürünü, sadece göstermelik programlarla değil, özden, samimi yaklaşımlarla Kepezde yaşatmaya devam edeceklerinin altını çizen Tütüncü, konuşmasını şöyle tamamladı: Birbirimiz olmadan hiçbirimizin tadı olmadığına inanıyorum. Her şey birbirine tat veriyor ve her şey birbirine güzellik veriyor. Konyalılar da Antalyaya tat veriyor, Kepeze tat veriyor.
Konya benim de vatanım
Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç de konuşmasında, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olduğunu hatırlatarak, 5 yıl Konyada kaldım. Alâeddin Tepesinde çay içtim. Nalçacı, Zafer caddelerinde yürüdüm. Konya benim de vatanım. Bu gece o güzel Konyayı yeniden yaşadım. dedi.
Konuşmaların ardından sanatçılara çiçek takdim edildi. Sanatçı Sami Çelik de Tütüncüye Süper Lig takımlarından Torku Konyasporun atkısını hediye etti.
Konyalılar Gecesinin finalinde ise yörenin ünlü kaşık oyunu gösterisi vardı. Bozkır Folklor ve Kaşık Ekibinin, halk oyunları gösterisi ile Konyalılar Gecesi sona erdi.