Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezde bayram denetimi yoğunlaştı
3 Ağustos 2013, Cumartesi - 20:36Kepez Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi, gıda imalatı ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
Kepez Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede tatlı üretimi yapan işletmeler başta olmak üzere, gıda üretimi yapan imalathaneleri aralıksız denetliyor.
Ramazan Bayramı öncesi kontrollerini yoğunlaştıran ekipler, ilçede ekmek, unlu mamuller ve tatlı üreten işletmeleri; üretim ve hijyen koşulları, kullanılan malzemelerin nitelikleri ve uygunluk dereceleri ile çalışanların sağlık portörleri gibi konularda denetimlerini sürdürüyor.
Kontroller sırasında eksikleri olduğu tespit edilen işletmelere yazılı uyarıda bulunan zabıta ekipleri, hijyen konusunda gerekli titizliği göstermeyen işyerlerine de göz açtırmıyor. Tatlı üretimi yapan işyerlerinin yanı sıra ekmek fırınlarını da denetleyen Kepez Belediyesi Zabıta ekipleri, hassas tartıda ekmeğin gramajını da ölçerek, halkı yanıltmaya yönelik davranışlarında önüne geçiyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ramazan Bayramı öncesi zabıta ekiplerinin özellikle tatlı ve pasta üretimi yapan işletmelerde denetimlerini arttırdığını belirterek, halkın sağlığı için bu denetimlerin daha da sıklaştırılacağını söyledi.
Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı süresince de Kepezlilerin sağlığını ve huzurunu korumak amacıyla denetimlerini 24 saat sürdürecek. Vatandaşlar bayram süresince şikayetlerini ve isteklerini 310 58 58 nolu telefona iletebilecekler.