Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepez Vakfında güzel işler oluyor
30 Temmuz 2013, Salı - 19:07Başkan Hakan Tütüncü, göreve geldiklerinde 2 milyon lira borcu olan ve 6 öğrencinin burs aldığı Kepez Vakfını, borcu olmayan, 1380 öğrenciye burs veren bir kurum haline getirdiklerini söyledi.
Kepez Belediyesinin bir kuruluşu olan Kepez Vakfı, burs imkanı sunduğu öğrencilere, ailelerine ve vakıf çalışanlarına iftar yemeği verdi.
Yeni Mahalledeki Kepez Ekmek Fırınının bahçesindeki iftar yemeğine, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, vakıf işletme müdürü Ramazan Feten de katıldı.
Vakıf içler acısı durumdaydı
Yemekte bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, vakıfların, Türk-İslam medeniyetinde ve tarihinde büyük hedeflerin, ideallerin gerçekleştirildiği müstesna kurumlar olduğunun altını çizdi. Tütüncü, göreve geldiklerinde içler acısı durumda olan Kepez Vakfının, 2 milyon liradan fazla borcu olduğunu, ayda 60 bin lira zarar etiğini ve sadece 6 öğrenciye burs verdiğini anımsattı.
Bu kötü tabloyu düzeltmek, vakfı amacına uygun hale getirmek için doğruluk ve dürüstlük ilkesiyle hareket ettiklerini anlatan Tütüncü, Bu kararlılığımız neticesinde vakfımızı, 2 milyon lira borcunun tamamını ödemiş, teknolojisinin yüzde 50sin yenilemiş, 1380 tane öğrencimize burs vermeyi başarmış bir kurum haline getirdik. dedi.
1380 öğrenciye burs
Kepez Vakfındaki başarının temelinde, zihniyet değişimi olduğunu kaydeden Başkan Hakan Tütüncü, şunları söyledi: Vakfa para kazandıralım, ama kazandırdığımız her bir kuruşu da yine para kazandığımız halkımıza hizmet olarak iade edelim, dedik. Bu amaçla belediyenin birçok işletmesinin işletme hakkını vakfa verdik. Bunu bir tane daha fazla öğrencimize burs verebilmek amacıyla yaptık. İlk yılımızda 200 öğrencimize burs verirken, 4. yılımızda bu rakamı 1380 öğrencimize çıkardık. Önümüzdeki süreçte bu sayıyı artırmak arzusundayız. Kepez Vakfını geçmişteki karanlık günlerinden çıkarıp, 1380 öğrencimize burs veren bir kurum haline getiren vakıf idarecilerimize teşekkür ederim.
Bursta öncelik kız öğrencilerde
Eğitim seviyesinin yükselmesi halinde, ülke üzerinde kirli oyunlar oynayanların halkı eskisi gibi kandıramayacağına vurgu yapan Tütüncü, toplumun eğitim seviyesinin yükselmesi halinde refah ve bilim seviyesinin yükseleceğine işaret etti. Bu nedenle yüksek öğrenim gören öğrencilere burs vermeyi daha çok önemsediklerini aktaran Başkan Tütüncü, kız öğrencilere ise pozitif bir ayrımcılık yaptıklarını dile getirdi. Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Erkeklerimizin okuması çok önemli ama toplumuzun ileriye gitmesi, toplumumuzda birçok sıkıntının gelecek yıllarda oluşmaması bakımından kız öğrencilerimizin çok iyi eğitim almaları gerekir. Bu amaçla burs vermede kız öğrencilerimize öncelik tanıyoruz.
Milletin umudusunuz
Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının devamında öğrencilere şöyle seslendi: Eğitim hayatınız boyunca kendiniz için büyük hayaller ve hedefler ortaya koyun. Hayallere ulaşmak için gayret edin ve çok çalışın. Yüreğinize, okullarınızı en iyi şekilde bitirip vatanınıza, milletinize, anne ve babanıza hizmet etmenin aşkı sevdası düşsün. Okumayı, araştırmayı, dünya nereye gidiyor bunları sorgulamayı asla ihmal etmeyin. Milletin imkânlarıyla okuyan sizler, inşallah yarın eğitim hayatını tamamlayıp hayatın içerisine girdiğinizde, milletin çocuklarının umudu olacaksınız. Bizler çok zor şartlar altında okuduk. Okulu bitirir bitirmez üzerimizde hakkı olan aziz milleti asla unutmadık. Milletimiz için çalıştık ve hayatımızın her anında bizden sonraki kuşaklara faydalı olabilmenin gayreti içerisinde olduk. Sizlerden de bunu bekliyorum.
Kepez Vakfı İşletme Müdürü Ramazan Fetene ve vakıf çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkür eden Tütüncü, konuşmasının sonunda Nurullah Gençin, Hayal Limanında Demirleyen Yelkeniyle adlı şiirini okudu.