Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezin yolları şehirleşiyor
17 Temmuz 2013, Çarşamba - 06:19Kepez Belediyesi, sıcak asfalt, orta refüj ve yol çizgisi çalışmasıyla Şelale Caddesinin ulaşım kalitesini artırdı. Gazi Mahallesinde ise hizmet veremez hale gelen sathi yollar sıcak asfaltla kaplanıyor.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Varsak bölgesindeki Şelale Caddesinde başlattığı asfalt serme çalışmasını tamamladı. İçme suyu alt yapı kazı çalışması sonucu kullanılamaz hale gelen caddenin asfaltı ve orta refüjü yenilendi.
Şahinbey Caddesi ile Düden Caddesi arasında çift yönlü olarak hizmet veren 2500 metre uzunluğundaki yola, 11 bin ton sıcak asfalt döküldü. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, caddenin orta refüjünü de yaptı. Orta refüjde, 1000 m2 parke kaldırım taşı kullanıldı. Yol çizgisiyle modern bir kimlik kazandırılan yolun her iki tarafına 2500 m2 karayolları bordür taşı inşa edildi. Caddenin kaldırım inşası da yatırım programına alındı.
Gaziye 4 bin 500 ton sıcak asfalt
Şelale Caddesinde asfaltlama çalışmasını tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü, şimdi de Gazi Mahallesinin, Muammer Aksoy Caddesinin batı kısmında kalan ve ekonomik ömrünü tamamlayan sathi kaplama yolları yeniliyor. Bölgede 2 bin 500 metre uzunluğundaki yola, 4 bin 500 ton sıcak asfalt dökülecek. Yapımına başlanılan sıcak asfalt çalışması bu ay sonunda bitirilecek.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde, bugüne kadar Gazi Mahallesinde, 4 bin 210 metre yeni yol, 10 bin 379 metre sathi asfalt, 5 bin 048 metre sıcak asfalt ve 1 adet park çalışması yapıldı. Bu yıl içerisinde mahalleye yeni bir park da inşa edilecek.