Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezde Eyvan Gecesi
12 Temmuz 2013, Cuma - 19:14Diyarbakır Tanıtma-Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Antalya Şubesi, Kepez Belediyesinin Ramazan etkinliğinde Eyvan gecesi düzenledi.
Kepez Belediyesinin, Antalyadaki il derneklerinin kültürlerini tanıtmaları amacıyla ramazan etkinliğinde yer verdiği Hemşehri Gecesi programının ilk konuğu Diyarbakırlılar oldu.
Kepez Belediyespor Tesislerinde düzenlenen Ramazan etkinliğinin 3. günündeEyvan coşkusu yaşandı. Diyarbakır Tanıtma-Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Antalya Şubesinin organize ettiği Eyvan Gecesinde, etkinlik alanını dolduran yüzlerce Kepezli, yöresel türkülerle eğlendi.
Diyarbakır kültürünün tanıtıldığı gecede, mahalli Sanatçı Nihat Akçer ve saz sanatçıları bir konser verdi. Konseri izleyen Antalyalılar, Diyarbakır türkülerine halaylarla eşlik ettiler.
Diyarbakırı Antalyalılarla buluşturduk
Başkan Yardımcısı Mesut Kocagözle birlikte Eyvan Gecesine katılan ve boynuna poşu takılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı konuşmada Ramazanın, gönüllerin birbirine yaklaştığı, toplumsal kaynaşmanın ve dayanışmanın zirve yaptığı bir ay olduğunun altını çizdi.
Çeşitli etkinliklerle Kepezlilere farklı bir Ramazan ayı yaşattıklarının altını çizen Başkan Tütüncü, Ramazan etkinliğimizin üçüncü gününde düzenlediğimiz Eyvan Gecesi ile Diyarbakırın güzelliklerini Antalyalılarla buluşturduk. Bu güzel gece de Kepezde yaşayan Diyarbakırlı hemşehrilerimiz de kendi topraklarının güzellikleri yeniden yaşama imkanı bulurken, Diyarbakırlı olmayan diğer hemşehrilerimiz ise kültürümüzün, tarihimizin en güzel şehirlerinden biri olan Diyarbakırı tanıma imkanı buldu.
Tütüncüden Sezai Karakoç şiiri
Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını Ramazanı şerif hepimize güzellikler getirsin. Birliğimiz, beraberliğimiz, barışımız, kardeşliğimiz daim olsun. sözleriyle tamamladı.
Tütüncü, gecede Diyarbakırlı şair Sezai Karakoçun, Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine adlı şiirini okudu. Başkan Tütüncü, Eyvan Gecesini düzenlediği için Diyarbakır Tanıtma-Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Antalya Şubesi Başkanı Ragıp Buyurkana ve konseri veren mahalli sanatçı Nihat Akçere çiçek vererek, teşekkür etti.
Yöresel tatlar ikram edildi
Ragıp Buyurkan da, Ramazan etkinliklerinde Diyarbakırlılar kültürünü tanıtma imkânını kendilerine sunduğu için Başkan Tütüncüye teşekkür etti.
Diyarbakırın, sadece bölge tarihinin değil, insanlık tarihinin de ortak mirası olduğuna vurgu yapan Buyurkan, Diyarbakırlılar Tanıtma Vakfı olarak bu kültür mirasını tanıtmak, yaşatmak gayreti içerisindeyiz. dedi.
Gecede vatandaşlara, Diyarbakır yöresinin geleneksel lezzetleri olan meyan kökü ve kadayıf ikram edildi.