Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kreş Eylülde Kepezin hizmetinde
10 Temmuz 2013, Çarşamba - 05:54Kepez Belediyesi, Teomanpaşa Mahallesinde inşası devam eden 150 çocuk kapasiteli kreşi, 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde hizmete açmayı planlıyor.
İlçenin dört bir yanında temel belediyecilik hizmetlerini sürdüren Kepez Belediyesi, vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak olan tesislerin inşasını da hızlı bir şekilde tamamlıyor.
Çalışan ailelerin çocuklarını bırakabileceği yer sorununa yardımcı olmak amacıyla yatırım programına alınan ve geçtiğimiz Mayıs ayında temeli atılan kreşin inşası büyük bir hızla devam ediyor. Yüklenici firma, 150 çocuğa hizmet verecek olan kreşin karkas inşasının yüzde 50sini bitirdi.
Teomanpaşa Mahallesinde 960 m2lik belediye sosyal tesis alanına yapılan kreşin, 2013-2014 eğitim ve öğretim döneminde hizmete açılması hedefleniyor.
İhale bedeli 691 bin lira
Geleneksel ve modern mimarideki kreş, 1200 m2 inşaat alanına sahip ve 3 kattan oluşuyor. İlçedeki sosyal yaşam kalitesinin artmasına katkı sağlayacak olan tesiste, derslikler, yemekhane, gösteri odası, uyku odası ve oyun grup odaları yer alıyor. Kreşin ihale bedeli ise 691 bin lira.
İlçeye kazandırdığı kalıcı eserleri çocuklara armağan eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kreşle birlikte çocuklara yönelik çocuk kulübü, çocuk meclisi ve bilgi evleri projelerini hayata geçirdi.