Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepez Çocuk Kulübü açıldı
8 Temmuz 2013, Pazartesi - 21:57Kepez Belediyesi, çocuk meclisi, bilgi evinden sonra Antalyada, çocuklara yönelik bir ilk hizmeti daha başlattı. Kütüphanenin, internetin ve oyun alanının olduğu Kepez Belediyesi Çocuk Kulübü hizmete girdi.
Kepez Belediyespor Kulübü binasında hizmet verecek olan tesisin açılışına, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, AYÇOV Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Canan Tungar, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, bazı mahalle muhtarları, yaz spor okulu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.
Kütüphane, internet ve oyun
Açılışta bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, çocuk kulübünde, çocuklara sosyal, kültürel ve eğitim alanında hizmet verileceğini söyledi.
Çeşitli atölye çalışmalarının yapılacağı tesiste, bilgi teknolojileri ve kütüphane hizmetinin olacağının bilgisini veren Tütüncü, Kepezde evinde bilgisayarı, yazıcısı olmayan, buna rağmen internetten ödev yapmak durumunda olan kardeşlerimiz var. O çocuklarımız için de bu tesisi, kütüphanenin, internetin, yazıcının olduğu bir bilgi evi haline getirelim istedik. Kütüphane ile çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı arzuladık. açıklamasını yaptı.
Sosyal yaşamlarını güçlendireceğiz
Çocuk Kulübü üyelerinin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Kepez Çocuk dergisini çıkaracaklarını kaydeden Tütüncü, çocuk kulübünde yapacakları eğitici çalışmalarla, açtıkları spor okulu ile sokağın kötü alışkanlıklarından kurtardıkları çocukların sosyal yaşamını güçlendireceklerini ifade etti.
Çocuk meclisi ve bilgi evi
Başkan Hakan Tütüncü, çocuk kulübünün daha küçük modeli olan kütüphane ve internet hizmetinin olduğu bilgi evleri uygulamasını da Osman Gazi ve Orhan Gazi semt konakları ile Yeşiltepe, Barış ve Ulus mahallelerinde başlattıklarını aktardı.
Kepez Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 23 Nisan 2013te Kepez Çocuk Meclisini kurduklarını anımsatan Tütüncü, İlçedeki çocukları temsilen 500 üyenin yer aldığı meclisi açarak, çocukların fikirlerine, değerlendirmelerine, önerilerine değer verdiğimizi gösterdik. Onların, çocuk gözüyle yönetime katılmalarını arzu ettik. diye konuştu.
Masa buz hokeyi ve langırt maçı
Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından diğer davetlilerle birlikte hayırlı olsun temennisiyle kurdeleyi keserek Kepez Çocuk Kulübünün açılışını gerçekleştirdi.
Daha sonra davetlilerle birlikte çocuk kulübünü gezen Tütüncü, AYÇOV Başkanı Canan Tungar ile masa buz hokeyi, çocuklarla langırt oynadı.
Kepez Belediyespor Kulübü binasında hizmete giren tesiste, internet, kütüphane, bilardo, tenis, langırt, masa buz hokeyi, mini golf, satranç ve dartın olduğu oyun alanı ile mini sinema köşesi ve kafeterya bulunuyor. Kulüp üyesi olan çocuklar, bu hizmetlerden faydalanabilecek.