Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezde 3 bin kişinin kalp taraması yapıldı
3 Temmuz 2013, Çarşamba - 19:23Kepez Belediyesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği ile hayata geçirdiği, Her Durakta Sağlık projesi kapsamında, tam donanımlı gezici sağlık tırı ile 16 mahallede 3 bin kişiye ücretsiz kalp sağlığı taraması yaptı.
Kepez Belediyesinin kalp hastalıklarına dikkat çekmek ve erken tanının önemini vurgulamak amacıyla, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği ile hayata geçirdiği Her Durakta Sağlık projesi kapsamında, gezici sağlık tırı ile ilçenin 16 mahallesinde 3 bin kişiye, uzman hekim ve hemşireler tarafından ücretsiz kalp taraması yapıldı.
Her Durakta Sağlık projesi kapsamında, ilk olarak Varsak Hizmet Binası önünde konuşlanan gezici sağlık tırının son adresi ise Yenidoğan Mahallesi oldu.
Vatandaşlar kalp sağlığı konusunda bilgilendirildi
Proje kapsamında, vatandaşlar ilk olarak gezici sağlık tırında görevli doktorlar tarafından, kalp sağlığı ve tedavi yöntemleri konusunda teorik olarak bilgilendirildi. Daha sonra vatandaşların kolestrol, tansiyon, şeker ölçümü, Kalp Akım Grafiği (EKG) çekimi ve uzman doktorlar tarafından muayeneleri yapıldı. Yapılan tetkikler, EKG ve muayene sonuçlarının değerlendirilmesinin ardından, bu bulgular vatandaşlarla paylaşılarak, izlenmesi gereken tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verildi.
16 mahallede, 3 bin kişinin muayene edildiği proje kapsamında, 307 vatandaşın biyokimya ve hemogram tahlilleri Kepez Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü laboratuarında yapılırken, 32 vatandaş da görülen lüzum üzerine Eğitim ve Araştırma Hastanesi polikliniklerine sevk edildi.
Erken tanı önemli
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, proje ile amaçlarının genç yaşlarda da sıkça görmeye başladığımız kalp krizi vakalarının, erken tanı yöntemiyle önüne geçebilmek olduğunu söyledi. Başkan Tütüncü, Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında ilçede 16 mahallede kalp sağlığı taraması yaptıklarını ve bu mahallelerde 3 bin kişiyi muayene ettiklerini söyledi.
Proje kapsamında gezici sağlık tırının uğradığı mahalleler:
Varsak Şelale Mahallesi, Duraliler Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Şafak Mahallesi,
Altınova Orta Mahalle, Kültür Mahallesi, Teomanpaşa Mahallesi, Göçerler Mahallesi, Yeni Mahalle, Kanal Mahallesi, Kepezaltı Mahallesi, Habibler Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi.