Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepez şehitlerin isimlerini yaşatıyor
2 Temmuz 2013, Salı - 19:29Kepez Belediye Meclisi, Şafak Mahallesinde hizmete giren parka oy birliği ile Şehit Piyade Er Ali Aykaç ismini verdi.
Bugüne kadar onlarca şehidin ismini, yaptığı kalıcı yatırımlara veren Kepez Belediyesi, şehitlere karşı vefa görevini yerine getirmeye devam ediyor. Kepez Belediyesinin Temmuz ayı olağan meclis toplantısında bir şehidin isminin yaşatılması talebi oy birliği ile kabul edildi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında toplanan ve 21 gündem maddesinin karara bağlandığı Temmuz meclisinde, Şafak Mahallesinde hizmete giren parka isim verilmesi isteği de görüşüldü.
Şehit Piyade Er Ali Aykaç Parkı
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 12 Eylül 1993te Ağrı Dağı Mıhtepe mevkiinde bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Ali Aykaçın isminin, Şafak Mahallesi 4250 sokaktaki parka verilmesini talep etmişti. Geçtiğimiz Nisan ayı meclis toplantısında bu talep, İsim Tespit Komisyonuna havale edilmişti. Komisyonun, parka Şehit Piyade Er Ali Aykaç ismi verilmesi olumlu görüşü de mecliste oybirliği ile geçti.
2 bin 400 metrekarelik alandan oluşan Şehit Piyade Er Ali Aykaç Parkında, basketbol sahası ve açık hava spor aletleri, çocuk oyun grubu ve oturma alanları bulunuyor.