Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Markalaşan Kepeze kolej yatırımı
1 Temmuz 2013, Pazartesi - 07:37Başkan Hakan Tütüncü, yaptıkları dev yatırımlarla marka bir şehir haline gelen Kepezin, kolej yatırımı da almaya başladığı söyledi. Tütüncü, ilçede iki özel okulun açılacağının müjdesini verdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Zafer, Yükseliş ve Karşıyaka mahalleleri sınırındaki Yıldırım Beyazıt Caddesinde ve Sakarya Bulvarının Karşıyaka Mahallesi bölümünde hizmet veren esnafı gezdi.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde esnaf, hem belediye başkanlarını sürekli yanlarında görmenin mutluluğunu yaşadı hem de belediye hizmetleriyle ilgili sıkıntılarını birebir anlatma imkanı buldu.
Kepezde açılacak Adalya Kolejine ziyaret
Başkan Tütüncü, Varsak Demirel Mahallesinde hizmete girecek olan Adalya Kolejinin, Sakarya Bulvarındaki tanıtım ofisini de ziyaret etti. Ziyarette kolejin kurucusu Kenan Çelik, Adalya Koleji hakkında Tütüncüye bilgi verdi.
Çelik, 4+4+4 sistemine uygun ilk ve tek okul olan kolejin; anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde hizmet vereceğini belirtti. Kolejin, 2013-2014 eğitim ve öğretim döneminde, 350 öğrenci ile kapılarını açacağının bilgisini veren Kenan Çelik, 39 dersliğin yer aldığı kolejin kapasitesinin ise bin öğrenci olduğunu sözlerine ekledi. Adalya Koleji kurucusu Kenan Çelik, okulun Kepeze yapılmasına verdiği desteklerden dolayı Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür etti.
Kepezde iki özel okul açılıyor
Eğitime yüzde yüz destek veren bir belediye idaresi olduklarının altını çizen Başkan Tütüncü de Kepeze kolej yatırımı yapılmasından büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti. Yaptıkları dev yatırımlar sonrası marka bir şehir gelen Kepezin, özel okul yatırımı almaya başladığını anlatan Tütüncü, Adalya Koleji ile birlikte Toros Eğitim Kurumlarının bir kolejinin de Varsak Ayanoğlu Mahallesinde açılacağını kaydetti.
Özel okullar eğitim kalitesini artıracak
Kenan Çeliki ve Toros Eğitim Kurumlarını, Kepeze yaptıkları eğitim yatırımından dolayı kutlayan Başkan Hakan Tütüncü, Kepeze, eğitim alanında yatırım yapacak olan iş adamlarımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Adalya Kolejinin ulaşım yollarının açılması ve asfaltlanmasıyla ilgili çalışmaları başlattık. Hizmete girecek olan her iki kolej, Kepezin eğitim kalitesinin artmasına önemli bir katkı sağlayacaktır. İş adamlarımızı, hayırseverlerimizi, Antalyanın vitrini haline gelen Kepeze okul yatırımı yapmaya davet ediyorum. diye konuştu.
Varsak Ayanoğlu Mahallesinde inşa edilen Feriha Öpçin Koleji, 500 kişi kapasiteli olarak ilkokul ve ortaokul alanında eğitim verecek. Kepez Belediyesi, okulun çevresindeki yolları asfaltladı, okulun bahçesinde çevre düzenlemesi yaptı.
Esnaf ziyaretine, Kepez Belediye Meclis Üyesi Elif Derya Canbulut, Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı Halkla İlişkiler Başkanı Emrah Anaç, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Abdurahman Ceylan da eşlik etti.