Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezde Macaristan sergisi
28 Haziran 2013, Cuma - 20:07Kepez Belediyesi ve Kepez Kent Konseyi işbirliği ile ilçede Macaristana Bakış ve Wallenberg adlı iki sergi açıldı.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nin fuayesinde Kepezlilerle buluşturulan Macaristana Bakış sergisinde, Macaristanın tarihi, doğası, halk sanatları, mimarisi fotoğraflarla anlatılıyor. Wallenberg adlı fotoğraf sergisinde ise 2. Dünya Savaşında Almanların yaptığı soykırım sırasında 100 bin Yahudiyi kurtaran Raoul Wallenbergin hayatıyla ilgili bilgi veriliyor.
Sergi dostluk bağlarını pekiştirecek
Kepez Kent Konseyi Başkanı ve Macaristan Antalya Fahri Başkonsolosu Bekir Bülent Özsoy yaptığı konuşmada, Macaristana Bakış adlı sergide, bu ülke ile Türkiye arasındaki kültürel ve tarihi bağların ne kadar kuvvetli olduğunun görüleceğini söyledi.
Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz de konuşmasında, Macaristan ile Türkiye arasındaki dostluk, kardeşlik bağlarının çok eski olduğunun altını çizdi ve şunları söyledi: Bu iki ülke arasındaki tarihi bağlardan maalesef birçok Türk insanının haberdar olmadığını düşünüyorum. Kent Konseyi Başkanımız Bekir Bülent Özsoy ile Macaristanı daha iyi tanımaya başladık. Bu sergi de Macaristanı tanımamıza ve dostluk bağlarının pekişmesine katkı sağlayacaktır. Bu tür sergileri Kepezlilerle buluşturmaya devam edeceğiz.
8 Temmuza kadar gezilebilir
Konuşmaların ardından davetliler tarafından kurdele kesilerek, sergi ziyarete açıldı.
Daha sonra Macaristan Antalya Fahri Başkonsolosu Bekir Bülent Özsoy, sergideki fotoğraflarla ilgili davetlileri bilgilendirdi.
Serginin açılışına, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Ak Parti Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan, Kepez Kent Konseyi Üyeleri, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ayşe Turhan ve sanatseverler katıldı.
Sanatseverler, Macaristana Bakış ve Wallenberg adlı sergileri, 8 Temmuza kadar gezebilirler.