Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezden İnsan ve Aile konferansı
25 Haziran 2013, Salı - 19:24Kepez Belediyesi, Karadenizliler Derneği işbirliği ile Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde, Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlunun konuşmacı olarak katıldığı İnsan ve Aile konulu konferans düzenledi.
Kepez Belediyesinin, Haziran ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Karadenizliler Derneği işbirliği ile EBKMde düzenlediği, Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlunun konuşmacı olarak katıldığı İnsan ve Aile konulu konferansa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
EBKMde düzenlenen İnsan ve Aile konulu konferansı, Kepez ilçe Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Karadenizliler Derneği Başkanı Halis Ekşioğlu ve çok sayıda vatandaş izledi.
Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu EBKMde verdiği konferansta, insanın ve ailenin önemini, değerini ve toplumdaki yerini anlattı.
Hacımüftüoğlu, insan ile ilgili batılı düşünürlerin tanımlarından örnekler verdiği konuşmasında, batılı düşünürlerin bu tanımlarının hiç birisinin, insanın ruhunu ve maneviyatını hesaba katmadığını dile getirerek, insanın mana ve maddesi ile birlikte değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.
Ailenin önemini ve insanın aileye olan ihtiyacını da ayetler ve hadisler ışığında geniş bir şekilde ifade eden Hacımüftüoğlu, Erkek ve kadın eşit bir şekilde Allahın muhatabıdır. Allah her ikisini de kullukta eşit muhatap aldığı gibi, vaat ettiği mükafatta da ikisini denk tutmuştur. dedi.
Konferansın sonunda, Kepez İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit ile Başkan Hakan Tütüncü, Hacımüftüoğluna çiçek ve plaket takdim ederek, konferansı için teşekkür ettiler.