Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Bakan Kılıçtan Tütüncüye övgü
24 Haziran 2013, Pazartesi - 21:52Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kepez Belediyesi tarafından yapılan ve inşası bitme aşamasına gelen Kepezpark Varsak Projesini gezerek, incelemelerde bulundu.
33 bin kişilik Antalya Stadyumunun temel atma töreni için Antalyaya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, törenin ardından yapımı devam eden Kepezpark Varsak Projesini gezerek, incelemelerde bulundu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün ev sahipliğinde Antalyanın ilk tam olimpik yüzme havuzu ile masal parkının da içinde yer aldığı Kepezpark Varsak projesini gezen Bakan Kılıça, Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Bozdemir, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi eşlik etti.
İnceleme gezisinde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıça, inşası büyük ölçüde tamamlanan Kepezpark Varsak Projesi hakkında bilgiler verdi.
Tütüncüyü kutluyorum
İnşaat alanını gezen ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüden projeyle ilgili bilgiler alan Suat Kılıç, Siyasetçilerin yıllardır birbirleri üzerine attığı ve çözümü noktasında tek bir adımın dahi atılmadığı yüzme havuzu Kepezde tam olimpik olarak inşa ediliyor. dedi.
Yapımı hızla süren ve kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan Kepezpark Varsak Projesinin hem bölge halkı hem de Antalya halkı için büyük bir hizmet olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Başkan Tütüncüyü bu çalışmasından dolayı kutladığını kaydetti.
Projede yer alan tesisler
Yaklaşık maliyeti 20 milyon TL olan ve Temmuz ayı içerisinde hizmete açılması planlanan projede şu tesisler bulunuyor: 1500 seyirci kapasiteli kapalı tam olimpik yüzme havuzu, Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun olarak, 3.10 metre derinliğinde 10 kulvarlı 25x50 metre boyutlarında olacak.
Ulusal ve uluslararası şampiyonaların düzenlenebileceği şekilde projelendiren tesiste, 250 metrekare ısınma havuzu da yer alıyor. Havuz 5 bin m2 alana inşa ediliyor. Projede ayrıca gençlik merkezi, sosyal tesis, 4 adet cep sinema salonu, otopark ve bisiklet yolu, 1500 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 6 bin metrekare yapay bir göl, kafe ve hem klasik hem de günümüzün popüler çizgi film karakterleri ile Türk ve dünya masallarının kahramanlarının maketlerinin olduğu 5 dönümlük masal parkı bulunuyor.