Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezpark Varsak Antalyanın parlayan yıldızı
21 Haziran 2013, Cuma - 17:04Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcıları ve yatırımcı birim müdürleriyle birlikte yapımında sona gelinen Kepezpark Varsak projesinde incelemelerde bulundu.
Başkan Hakan Tütüncü, Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında temeli atılan, içerisinde Antalyanın ilk tam olimpik kapalı yüzme havuzu ile masal parkının da bulunduğu ve inşası büyük ölçüde tamamlanan Kepezpark Varsak projesinde incelemelerde bulundu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün inceleme gezisine, Başkan Yardımcıları Orhan Kocaağa, Ömer Ali Acar, Mustafa Sağdur, Mesut Kocagöz ile yatırımcı birim müdürleri katıldı.
Antalyalılara yeni bir yaşam alanı
Başkan yardımcıları ve yatırımcı birim müdürleriyle tesis alanını gezen ve yüklenici firma yetkililerinden inşaatın son durumu hakkında bilgiler alan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı açıklamada, bir ilçe belediyesi olarak hayata geçirdikleri Kepezpark Varsak projesinin sadece Kepezin değil Antalyanın vizyonu olduğunu belirterek, inşaatının %85i tamamlanan Kepez Park Varsak projesi ile Antalyalılara yeni bir yaşam alanı kazandırmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.
Projede bulunan tesisler
Yaklaşık maliyeti 20 milyon TL olan ve Temmuz ayı içerisinde hizmete açılması planlanan projede şu tesisler bulunuyor: 1500 seyirci kapasiteli kapalı tam olimpik yüzme havuzu, Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun olarak, 3.10 metre derinliğinde 10 kulvarlı 25x50 metre boyutlarında olacak.
Ulusal ve uluslararası şampiyonaların düzenlenebileceği şekilde projelendiren tesiste, 250 metrekare ısınma havuzu da yer alıyor. Havuz 5 bin m2 alana inşa ediliyor. Projede ayrıca gençlik merkezi, sosyal tesis, 4 adet cep sinema salonu, otopark ve bisiklet yolu, 1500 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 6 bin metrekare yapay bir göl, kafe ve hem klasik hem de günümüzün popüler çizgi film karakterleri ile Türk ve dünya masallarının kahramanlarının maketlerinin olduğu 5 dönümlük masal parkı bulunuyor.