Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezden öğrencilere çevre günü etkinliği
7 Haziran 2013, Cuma - 19:34Çevreye verilen önem, insan varlığına verilen önemle ölçülür. anlayışıyla hizmet veren Kepez Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde Kent Ormanında özel bir etkinlik düzenledi.
Kepez Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü, Göçerler İlköğretim Okulundan 100 öğrencinin katıldığı birbirinden renkli etkinliklerle Kepez Kent Ormanında kutladı.
Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün düzenlediği etkinlikler kapsamında ilk olarak, emekli Resim Öğretmeni Hikmet Özkayanın Kepez Kent Ormanında toplanan öğrencilere kağıt katlama sanatının incelikleri hakkında verdiği teorik ve pratik dersle başladı. Öğrenciler daha sonra kendilerine verilen atık maddelerden tablolar ve resimler yaparak, hayal dünyalarında ki çevreyi betimlediler. Öğrenciler, öğle yemeğinin ardından götürüldükleri bir alış veriş merkezinde, 3 boyutlu Doğal Kahramanlar isimli animasyon filmini izlediler.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiyenin geleceğini en doğru şekilde inşa edebilmenin yolunun gençlere verilen çevre bilinciyle mümkün olabileceğini ifade ederek, Kepez Belediyesi olarak 4 yılda bir milyon metre karenin üzerinde yeşil alan oluşturduklarını söyledi.
Başkan Tütüncü, Avrupa Birliği normlarına bakıldığında bu rakamın iyi olarak kabul edilebileceğini dile getirdi. Kepez Belediyesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Gününde düzenledikleri etkinlikle, 100 ilkokul öğrencisini doğayla buluşturarak, çevre bilinci aşıladıklarını kaydetti.