Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezden Adnan Menderese vefa
4 Haziran 2013, Salı - 08:42Kepez Belediye Meclisi, yapımında sona gelinen Kepezpark Varsak projesindeki Antalyanın ilk tam olimpik kapalı yüzme havuzuna ve gençlik merkezine, Adnan Menderesin ismini verdi.
Kepez Belediyesi, ülkeye, millete hizmet etmiş değerli bir şahsiyete karşı daha vefa görevini yerine getirdi. 1950-1960 yılları arasında başbakanlık yapmış olan ve 27 Mayıs Darbesinin ardından 1961de idam edilen demokrasi şehidi Adnan Menderesin ismi, Kepezde dev bir tesiste yaşatılıyor.
Kepez Belediyesinin Mayıs ayı olağan meclis toplantısında Ak Parti Grubu, Kepezpark Varsak projesinde yer alan tam olimpik kapalı yüzme havuzuna ve gençlik merkezine Adnan Menderesin isminin verilmesini önerdi.
Ak Parti Grup Sözcüsü Serhat Demir, önergeyi neden verdiklerini şu şekilde açıkladı: Tam olimpik yüzme havuzu Antalyada nasıl bir ilkse; Merhum Başbakanımız Adnan Menderes de Türk demokrasi tarihine hizmetleri olmuş ve ülkemize birçok ilk yaşatmış değerli bir şahsiyettir. Demokrasi şehidi olarak gördüğümüz merhum Adnan Menderesin adının Kepezde yaşatılmasını uygun olacağını düşündük."
MHP ve CHP grup sözcülerinin de olumlu görüş bildirdiği teklif, oy birliği ile meclisten geçti. Böylece Antalyanın ilk tam olimpik kapalı yüzme havuzu ve gençlik merkezi, Adnan Menderes ismini aldı.
Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi
Duyarlılıklarından dolayı meclis üyelerine teşekkür eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsakta 46 dönümlük alanda tam olimpik yüzme havuzu, gençlik merkezi, sinema salonları, futbol ve basketbol sahaları ve yapay göleti ve masal parkı ile muhteşem bir yaşam merkezi inşa ettiklerini söyledi.
Başkan Tütüncü, yüzme havuzunun, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacağının altını çizdi. Antalyadaki yüzme takımlarına hizmet verecek olan havuzun aynı zamanda çocukları, yüzme sporuyla buluşturacağını kaydeden Tütüncü, Süleyman Demirel Bulvarında 46 dönümlük alan üzerine inşa ettiğimiz Kepezpark Varsak, her yaş grubunun çeşitli sosyal ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir yatırımdır. Adnan Menderes gibi milletin gönlüne taht kurmuş bir ismin, bu tesiste yaşatılmasının olumlu olduğunu düşünüyorum. Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi Kepeze hayırlı olsun. İfadesini kullandı.
Maliyeti 20 milyon TL
İnşasında sona gelinen Kepezpark Varsak Projesinin önümüzdeki günlerde hizmete açılması bekleniyor.
Yaklaşık maliyeti 20 milyon TL olan ve Temmuz ayı içerisinde hizmete açılması planlanan projede şu tesisler bulunuyor: Yaklaşık 1500 seyirci kapasiteli kapalı tam olimpik yüzme havuzu, uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun olarak, 3,10 metre derinliğinde 10 kulvarlı 25x50 metre boyutlarında (1250metrekare) olacak. Ulusal ve uluslararası şampiyonaların düzenlenebileceği şekilde projelendiren tesiste, 250 metrekare ısınma havuzu da yer alıyor. Havuz 5 bin m2 alana inşa ediliyor.
Projede ayrıca; gençlik merkezi, sosyal tesis, 4 adet cep sinema salonu, otopark ve bisiklet yolu, 1500 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 6 bin metrekare yapay bir göl, kafe bulunuyor.