Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Ruhu güzel nesiller yetiştirilmeli
4 Haziran 2013, Salı - 07:57Resim sergisi açılışına katılan Başkan Hakan Tütüncü, Ruhu güzel nesiller yetiştirmeliyiz. dedi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ayşe Ahmet Atmaca İlk ve Ortaokulunun resim sergisinin açılışını yaptı. Görsel Sanatlar Öğretmeni Nuray Kars ve öğrencilerin yaptığı çalışmalardan oluşan sergi, okul fuayesinde açıldı.
Başkan Tütüncü, açılışta yaptığı konuşmada, Ayşe Ahmet Atmaca İlk ve Ortaokulunun, sanatsal ve kültürel çalışmaları gelenek haline getirdiğini belirtti. Okulun sanatsal çalışmalarını hayranlıkla izlediğini anlatan Tütüncü, Kalkınmaya ihtiyaç olan okulun da bulunduğu Ahatlı gibi mahallelerimizde, eğitim faaliyetlerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Resim, müzik gibi güzel sanatlarla öğrencilerimizin ilgilenmesine dönük çalışmaları ise daha çok önemsiyorum. diye konuştu.
Estetik olursa hayat güzel olur
Estetiğin, hava, su gibi yaşama tesir ettiğinin altını çizen Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: Estetik duygularımız gelişirse hayata, insana, çevreye ve cansıza olan bakışımız değişir. Tarihi Antalyanın olduğu Kaleiçine baktığımız zaman ne kadar nazik, zarif mimari güzellik var. Kaleiçinin birkaç yüzme metre yanında ise estetikten yoksun bir şehrin oluştuğunu görüyoruz.
Estetik duyguların gelişmesine yönelik atılan her türlü adım desteklenmelidir. Bunu yapabilirsek daha güzel şehirlerimiz, güzel bir hayatımız olur.
Öğrencileri kutladı
Atatürkün Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.sözünü anımsatan Tütüncü, Ruhu güzelliklerle donanmış nesiller yetiştirmeliyiz dedi.
Tütüncü, daha sonra Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Okul Müdürü Selim Tıraş, okulu yaptıran Atmaca ailesi üyeleri ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Nuray Kars ile kurdeleyi keserek sergiyi ziyarete açtı.
Sergiyi gezen Başkan Hakan Tütüncü, başarılı resim çalışmalarından dolayı öğrencileri kutladı.