Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Anne ve Baba Okulu 10 bin mezun verdi
1 Haziran 2013, Cumartesi - 21:46Kepez Belediyesinin, ailelerdeki iletişim problemlerinin çözümüne yardımcı olmak amacıyla başlattığı Anne ve Baba Okulu eğitim projesinde 10 bin veliye iletişim semineri verildi.
Kepez Belediyesinin, eğitim kalitesini artırmak, mutlu bir toplum inşasına katkıda bulunmak amacıyla 2011de başlattığı AnneBaba Okulu isimli çalışmanın 2013 dönemi sona erdi. 5 Nisanda başlayan proje kapsamında, ilk, orta ve lise olmak üzere 60 okulda seminer düzenlendi.
Ailelerin çocuklarıyla yaşadıkları problemler karşısında nasıl hareket edecekleriyle ilgili bilgilerin verildiği seminerlere, bu dönem 10 bine yakın veli katıldı. Seminerleri veren Eğitim Uzmanı Osman Günal, velileri, çocuklarıyla yaşadıkları çatışmalarda nasıl davranacakları konusunda bilgilendirdi.
Ücretsiz bir eğitim ve sosyal sorumluluk çalışması olan Anne ve Baba Okulunun, bu dönemki son seminerine Aslanlar İlköğretim Okulu ev sahipliği yaptı.
Gönülleri ihya ettik
Okulun konferans salonundaki seminere katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptığı konuşmada, Anne ve Baba Okulunun, velilerle, çocuklar arasındaki ilişkileri geliştirmeye yönelik güzel bir eğitim çalışması olduğunu söyledi.
Her bir öğrenciyi kendi evladımız gibi gördük. diyen Başkan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Belediye olarak, okullara yönelik çalışma yapmakla ilgili bir yasal görevimiz yok. Ama biz istiyoruz ki çocuklarımız geleceğe daha güçlü bir şekilde hazırlansın. Eğitimde veli desteğinin önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer veli desteği sağlıklı olursa, veli ile öğrenci arasında iyi bir iletişim kurulabilirse öğrencilerimizin başarısı daha fazla olacaktır.
Belediyeciliği iki temel üzerinden değerlendirdiklerine vurgu yapan Tütüncü, Birincisi şehri imar etmek, ikincisi ise halkımızın gönüllerini ihya etmektir. Anne ve baba okulu, gönülleri ihya etmeye yönelik bir çalışmadır. dedi. Çocuklarımızla büyüyelim
Başkan Hakan Tütüncü, velilere şöyle seslendi: Bundan 5 yıl, 10 yıl sonra Aslanlar İlköğretim Okulunda okuyan öğrencilerimiz, geriye dönüp baktıkları zaman, anne ve babalarıyla iftihar etsinler; anne ve babalar da evlatlarıyla iftihar etsinler istiyoruz. Güçlü gençler yetiştirirsek, ülkemizin geleceği aydınlık olacaktır. Eğer çocuklarımızı yetiştiremezsek, o zaman gelecekteki halimiz hiç iyi olmayacak. Kristal bir bardağa nasıl titrenilirse, o bardaktan milyonlarca daha büyük değer taşıyan yavrularımıza da o şekilde titremeliyiz. Çocuklarımızı değerlerimizle, bize geçmişten istikamet veren değerlerle buluşturmalıyız. 13 aylık bir kızım var. Eşime diyorum ki biz kızımızla birlikte büyüyeceğiz. Hepimiz, yavrularımızla beraber büyürsek hedefimize ulaşmış olacağız.
Projede emeği olan belediye bürokratlarına, çalışanlarına, okul yönetimlerine teşekkür eden Tütüncü, seminerleri anlatan Eğitim Uzmanı Osman Günala da plaket verdi.
Günal ve Aslanlar ilköğretim Okulu Müdürü Şeref Tonak ise projeyi başlattığı için Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür ettiler.