Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
El Emeği Parkı AKMEK ile canlandı
1 Haziran 2013, Cumartesi - 21:26Başkan Hakan Tütüncü, Dokuma bölgesinde atıl haldeki El Emeği Parkını, açtıkları AKMEK kurslarıyla yüzlerce kişinin meslek ve sanat öğrendiği bir mekan haline getirdiklerini söyledi.
Kepez Belediyesinin ücretsiz bir hizmeti olan Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)nın şubeleri, yıl sonu sergilerini açmayı sürdürüyor. Varsak ve Duacıdan sonra AKMEK Dokuma Şubesinin yıl sonu sergisi de törenle açıldı.
El Emeği Parkındaki sergide, kursiyerlerin bir yıl boyunca el emeği ile yaptığı, geleneksel el ürünleri ile modern sanatsal çalışmaları sergileniyor.
Kadınlara değer veriyoruz
Serginin açılışında bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma AKMEK Şubesini, 2 yıl önce El Emeği Parkında hizmete açtıklarını hatırlattı. Başkan Tütüncü, atıl haldeki El Emeği Parkının, AKMEK kurslarıyla 2 yıl sonra yüzlerce kişinin meslek ve sanat öğrendiği bir yer haline geldiğini belirtti. Kadınları önemseyen bir belediye olduklarının altını çizen Tütüncü, AKMEK ile özelikle ev hanımlarımızı hem kültür-sanat noktasında geliştirdik hem de onlara ev ekonomilerine katkı sağlayacak bir ortam oluşturduk. dedi.
Tütüncü, daha sonra Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman ile kurdeleyi keserek, sergiyi ziyarete açtı. Başkan Hakan Tütüncü, AKMEK Koordinatörü Canan Gököz eşliğinde sergiyi gezdi.
Serginin açılışına, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.