Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezde yurttan sesler konseri
30 Mayıs 2013, Perşembe - 17:09Kepez Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Topluluğu, Yurttan Sesler 2 konseri ile izleyenlere diyar diyar Anadoluyu gezdirdi.
Kepez Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde türkü severlere yönelik güzel bir konsere imza attı. Şef Mahmut Özmenin yönetimindeki Kepez Belediyesi THM Topluluğu, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde Yurttan Sesler 2 konseri düzenledi.
THM Topluluğunun açtığı kurslarda yetişen öğrencilerden oluşan koro, değişik yörelere ait 14 türküyü seslendirdi. Türküler, koro ve solo olarak icra edildi.
Söğüdün yaprağı, penceresi yola karşı, Hüseynikten çıktım seher yoluna, pınar başı burma burma, alyazmamı düreyim, yollar seni gide gide usandım, başındaki yazmayı sarıya mı boyadın, uca dağların başında, gel gönül gidelim aşk ellerine, ayvanda yatan oğlan, havuzun başına varmasın eller, karşıdan geliyor bir çift araba, cahildim dünyanın rengine kandım, merdivenim kırkayak türkülerinin seslendirildiği konser, izleyenlerden tam not aldı.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhittin Durmuş, konser sonunda Kepez Belediyesi THM Topluluğu üyelerine başarı belgelerini verdi. Durmuş, çiçek takdim ettiği koro şefi Mahmut Özmene de THM topluluğundaki emeklerinden dolayı teşekkür etti.