Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepezden dev Çanakkale hizmeti
26 Mayıs 2013, Pazar - 03:56Kepez Belediyesi, şehitlere bir vefa hizmeti olarak bugüne kadar 5 bin Antalyalıyı, Çanakkaleye götürdü. Başkan Tütüncü, 5 bin Antalyalıyı daha şehitler diyarına götüreceklerini açıkladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, dev projelerle ilçeyi marka bir şehir haline getirirken, milli değerlere karşı da vefa görevini yerine getiriyor. Antalyaya ilk şehit temalı parkı kazandıran Başkan Tütüncü, öğrencilerde tarih bilinci oluşturmak, Antalyalıları şehit dedeleri ile buluşturmak amacıyla, göreve geldiği yıldan itibaren Çanakkale gezisi projesini başlatmıştı.
Ekime kadar Çanakkale gezisi
Proje kapsamında binlerce Antalyalı, mart ve ekim ayları arasında hafta sonları belediyenin otobüsleri ile ücretsiz olarak kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale Gelibolu Yarımadasına götürüldü. Bugüne kadar yaklaşık 5 bin Antalyalı, şehit dedeleriyle buluşturuldu. Kepez Belediyesi, yoğun talep üzerine Çanakkale gezisini hafta sonuyla birlikte hafta içi de yapma kararı aldı.
Başkan Hakan Tütüncünün katılımı ile 2013 sezonunun ilk kafilesi de şehitler diyarına uğurlandı. Öğretmenlerin, öğrencilerin, mahalle sakinlerinin, Kuran kursunda eğitim alan kadınların ve hemşehri derneği üyelerinden oluşan 300 kişilik kafile, belediyenin tahsis ettiği 6 otobüsle Çanakkaleye gitti.
10 bin Antalyalı Çanakkalede olacak
Belediyenin bahçesinde toplanan kafileyi uğurlamaya gelen Başkan Hakan Tütüncü, yaptığı açıklamada, 4 yıldan bu yana Antalyalıları, kahraman ecdadın Anadolu toprağını vatan yaptığı o müthiş savaşın geçtiği Çanakkaleye götürdüklerini hatırlattı. Daha önceki yıllarda Çanakkale gezisini sadece hafta sonları gerçekleştirdiklerini aktaran Tütüncü, 3,5yılda yaklaşık 5 bin vatandaşımızı Çanakkaleye götürdük. 2013 yılının ikinci yarısından itibaren de gelen yoğun talep üzerine geziyi hafta içi ve hafta sonu düzenleme kararı aldık. Ekim ayına kadar 5 bin hemşehrimizi, Çanakkaleye götürmek istiyoruz. Böylece hizmet süremiz içerisinde ecdadımızla, şehitlerimizle 10 bin Antalyalıyı buluşturmuş olacağız. diye konuştu.
Gezinin sosyal faydası da var
Tütüncü, tarihe, şehitlere karşı önemli bir hizmet olan Çanakkale gezisi çalışmasını sessiz-sedasız yaptıklarına değinerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: Bu hizmetle, Kepezli hemşehrilerimizi, ecdadıyla buluşturmayı amaçladık. Atalarıyla buluşsunlar, bu cennet vatanın ne şekilde kazanıldığını, ne şekilde bize emanet edildiğini; bir toprak parçasının nasıl vatan haline geldiğini Geliboluda görsünler istedik.
Çanakkale gezisi çalışmasının sosyal faydasına da atıfta bulunan Başkan Hakan Tütüncü, bu çalışma ile bugüne kadar Antalyanın dışına çıkamamış vatandaşları, Çanakkaleye götürerek başka bir şehri ziyaret etme imkanı sunduklarını kaydetti.
Millet olma şuurunu görecekler
Düzenledikleri İstiklal Marşı, bilgi ve münazara yarışmalarında dereceye giren öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte Çanakkaleye gönderdiklerinin bilgisini veren Tütüncü, Öğretmenlerimiz, kara tahtanın önünde öğrencilerine Çanakkaleyi anlatıyorlardı. Şimdi bu toprakları vatan yapan Çanakkale Savaşını yerinde görecekler. Bu bakımdan Çanakkale gezisi öğrencilerimiz için de önemli bir sosyal ve kültürel etkinlik olacak. dedi.
Çanakkale Savaşının, bütün etnik unsurları birleştirmesine de vurgu yapan Başkan Tütüncü, konuşmasını şöyle tamamladı: Çanakkale doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle Osmanlı coğrafyasındaki birçok etnik unsurun birlikte savaştığı, adeta bir millet olma şuurunun perçinleştiği bir savaştı. Geliboluda, bir Diyarbakırlı ile Çanakkalelinin, Bir Balıkesirli ile bir Vanlının, hatta Yemenden, Azerbaycandan gelenin ay yıldızlı bayrak için savaştığını görecekler. Bu çalışmamızla aziz şehitlerimizin ruhunun şad olacağını umuyorum.
Tütüncü, daha sonra otobüsleri tek tek dolaşarak kafileyi Çanakkaleye uğurladı.
Kepez Belediyesinin, ücretsiz Çanakkale gezisi, Ekim ayına kadar sürecek.
Geziye katılanlara, bir rehber eşliğinde 57. Alay Şehitliği, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Anıtı, Seyit Onbaşı, Kilit Bahir Kalesi ve Tabyalar gezdiriliyor.