Son Haberler
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
Kepez TSM Topluluğundan sezon finali
23 Mayıs 2013, Perşembe - 19:27Kepez Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, sezon finalini Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde verdiği Bir Tatlı Huzur konseriyle yaptı.
Kepez Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde verdiği muhteşem konserle sezon finalini yaptı.
Şef M. Tahir Çetin yönetimindeki Kepez Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, koro ve solo olarak seslendirdiği Klasik Türk Müziği eserlerin yanı sıra Rumca, Boşnakça ve Arapça repertuarıyla da izleyenlere unutamayacakları bir konser sundu. EBKMde düzenlenen konseri, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve çok sayıda sanatsever izledi.
Medeniyetimizin izleri
Başkan Hakan Tütüncü, konser sonunda yaptığı konuşmada, Kepez Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğunun izleyenlere çok güzel bir akşam yaşattıklarını ifade ederek, Atalarımızın kurmuş oldukları binlerce yıllık medeniyetin izleri, nezaketle, zarafetle süzülen nağmelerle gönlümüzde gerçekten bir tatlı huzur buldu. Özellikle konserin son kısmında gerek Balkanların gerek Kırımın gerek yüzyıllarca kardeşçe yaşadığımız Rumların dilinde, Türk dilinde tamamlanmış güzel eserler dinledik. dedi.
Emeklerine yüreklerine sağlık
Başkan Tütüncü, koronun çıtasını her dönem daha da yükselterek kültür-sanat alanında yolculuğuna devam ettiğini dile getirerek şunları söyledi: Ben emeklerine sağlık diyorum. Yüreklerine sağlık diyorum. Hem sanat yapıyorlar hem de bunun yanında medeniyetimizin zarafetini bizlere yaşatarak, bugünlere taşıyorlar. Temenni ediyorum ki hep birlikte, bu heyecanı geleceğe taşıma noktasındaki azmimiz, gayretimiz her geçen gün artar diyorum.
Başkan Tütüncü daha sonra Nazariyat ve Solfej eğitmeni Eda ÖZTÜRK tarafından 4 yıldır eğitim alan koronun 4 üyesine plaket takdim etti.