Son Haberler
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
Kepezin Edisonları
16 Mayıs 2013, Perşembe - 06:41Başkan Hakan Tütüncü, TÜBİTAK Bilim Fuarında, birbirinden ilginç icatlara imza atan Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin başarısıyla gurur duydu.
Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarında, yaptıkları icatları sergiliyorlar.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de okulun spor salonunda düzenlenen fuarı ziyaret etti. Başkan Tütüncü, Okul Müdürü Metin Kınacı ile 10.11. ve 12. Sınıf öğrencilerinin icatlarının sergilendiği stantları tek tek gezdi.
Tütüncü, elektronik, elektrik, metal işleri, mobilya-iç mekân tasarımı, bilişim teknolojileri, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanlarında yapılan çalışmaları dikkatli bir şekilde inceledi. Öğrenciler de yaptıkları icatlarla ilgili Tütüncüyü bilgilendirdi. İcatları başarılı bulan Başkan Hakan Tütüncü, öğrencileri kutladı.
Fuarda önemli icatlar var
Fuar ziyaretinden sonra okul bahçesinde toplanan öğrencilere seslenen Tütüncü, sergide öğrencilerin başarılı çalışmalarını görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi. Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin sadece Kepezin değil, Antalyanın en seçkin eğitim kurumlarından bir tanesi olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü, Fuarda önemli çalışmaların sergilendiğini gördüm. Bu çalışmaları yapan öğrencilerimize, öğretmenlerimize daha iyi imkânlar verilirse ülkenin geleceğinde, bilim noktasında daha iyi işler yapabilirler diye düşünüyorum. diye konuştu.
Öğrencilere altın tavsiyeler
Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının devamında öğrencilere şöyle seslendi: Büyük hayaller kurun. Hayallerinizi hedeflere dönüştürün. Hedeflerinizi de gerçekleştirmek için azimle, sabırla çalışın. Atatürk Türkiyesinin gençlerine yakışan da budur. Atatürkün, Gençler, cumhuriyeti biz kurduk. Onu yüceltip, geliştirecek olan sizlersiniz. sözünü asla unutmayın. Cumhuriyeti, 100 yıl hedefine siz taşıyacaksınız. Sizleri 10-15 yıl sonrasının modern ve büyük Türkiyesinin ana taşıyıcısı olarak görüyorum. Siz de kendinizi böyle görün ve asla kendinizi küçük ve yetersiz görmeyin. Alçak gönüllüğü elden bırakmadan, değerlerimize sımsıkı sarılarak, tarihimizin, medeniyetimizin güzelliğini bünyesinde toplamış gençler olarak gelecek yürüyüşünüzü sürdürün.
Her zaman Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin yanında olduğunu kaydeden Tütüncü, imkânlar nispetinde ufuk açıcı düşünceleri desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.
Okul Müdürü Metin Kınacı da ziyaretinden, okula ve eğitime yaptığı hizmetlerden dolayı Tütüncüye teşekkür etti.