Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Tütüncüden Kepeze 36 muhtar evi
11 Mayıs 2013, Cumartesi - 20:49Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yatırımları birlikte yapma anlayışını paylaştığı muhtarları, modern hizmet binalarıyla buluşturmaya devam ediyor. Başkan Tütüncünün, kamu hizmetinin modern bir ortamda yapılması amacıyla başlattığı muhtar evi projesi, ilk olarak 2011de 14 mahalleye kazandırıldı.
13 muhtar evinin inşası bitti
Fiziki şartları ve teknolojik alt yapısı yetersiz olan muhtarlık binalarını yenilemeyi amaçlayan proje kapsamında 2012de, 10 mahallede ve ilçe sınırlarındaki 3 köyde muhtar evi inşası başlatıldı. Fen İşleri Müdürlüğünün kontrolünde inşa edilen binaların yapımı tamamlandı. Muhtar evleri, Varsak Demirel, Varsak Şelale, Çankaya, Fevzi Çakmak, Kütükçü, Altınova Düden, Altınova Orta, Ulus, Ünsal, Zafer mahalleleri ile Çamlıca, Kirişçiler ve Odabaşı köylerine inşa edildi. Muhtarlara teslim edilebilecek hale gelen muhtar evleri, önümüzdeki günlerde hizmete girecek.
8 mahalleye 1 köye de muhtar evi
Kepez Belediyesi, bu yıl ise ihtiyaç olan 8 mahalleye ve 1 köye daha muhtar evi armağan ediyor. Yeni muhtar evleri, Varsak bölgesindeki Karşıyaka, Altıayak, Menderes, Ayanoğlu mahalleleri ile Baraj, Güneş, Kazım Karabekir, Altınova Sinan mahalleleri ile Gaziler Köyüne yapılacak. İhale sürecinin bitmesiyle birlikte binaların inşa süreci başlayacak ve bu yıl içerisinde bitirilecek. Yatırım programına alınan son muhtar evleriyle birlikte Başkan Tütüncü döneminde, ilçeye 36 adet muhtar evi kazandırılmış oldu.
Küçük bir hükümet konağı
Cumhuriyet döneminin ilk yıllarındaki Türk mimarisi şeklinde projelendiren ve 66 metrekare alandan oluşan muhtar evlerinde, muhtar odası, sekreter odası, mutfak ve lavabo bulunuyor.
2011de Barış, Beşkonak, Emek, Esentepe, Duraliler, Düdenbaşı, Fatih, Habibler, Kuzeyyaka, Kültür, Mehmet Akif Ersoy, Şafak, Yavuz Selim ve Yükseliş mahallelerine muhtarlık hizmet binası yapılmıştı.
![](\"/uploads/oldnews/haberler/2013/05/muh1.jpg\")
![](\"/uploads/oldnews/haberler/2013/05/muh2.jpg\")