Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
AKMEK Hıdrellezi kutladı
9 Mayıs 2013, Perşembe - 18:57Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)in kadın kursiyerleri, baharın habercisi olarak kabul edilen Hıdrellez Bayramını, Kent Ormanında kutladı.
Kepez Belediyesinin ücretsiz bir eğitim hizmeti olan AKMEK, 7 ayrı bölgedeki şubelerinde eğitim gören kadın kursiyerleri için Kent Ormanında Hıdrellez etkinliği düzenledi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de etkinliği katılarak, kursiyerlerin Hıdrellez Bayramını tebrik etti.
Tütüncü, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman ile mesire alandaki piknik masalarında oturan kursiyerleri tek tek ziyaret etti. Tütüncü, İngilizce öğretmeni annesiyle birlikte Hıdrelleze katılan Ganalı Ömer Hadi isimli çocukla da yakından ilgilendi.
AKMEK hem eğitiyor hem sosyalleştiriyor
Başkan Tütüncü, kendisini ilgiyle karşılayan vatandaşlarla sohbet etti ve onların AKMEK ve yaşadıkları bölgelerle ilgili isteklerini dinledi. Kadın kursiyerler de AKMEK hizmetinden ve Hıdrellez, matine, tiyatro, müzik gibi etkinliklerle kendilerine sosyal ortam sunulmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Başkan Hakan Tütüncü de AKMEK kursiyerleriyle Hıdrellez Bayramını, birlik ve beraberlik duygularıyla coşku içerisinde kutladıklarını söyledi. Tütüncü, bugüne kadar binlerce kişiye ücretsiz meslek ve sanat eğitimi veren AKMEK in, aynı zamanda düzenlediği kültür, sanat ve sosyal etkinliklerle Kepezli kadınlar için önemli bir sosyalleşme alanı haline geldiğini ifade etti.
Başkan Hakan Tütüncü, mesire alanında piknik yapan Turgut Reis Kız Kuran Kursunun ve General Şadi Çetinkaya İlköğretim Okulunun öğrencileriyle de bir araya geldi.