Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepezden yatırımcı bütçe
6 Mayıs 2013, Pazartesi - 23:26Kepez Belediyesinin, 2012 mali yılı bütçe kesin hesabı oybirliği ile meclisten geçti. Tahmini bütçede gelirde yüzde 77,71, gider de ise yüzde 80,43 oranında gerçekleşme sağlandı. Başkan Tütüncü, bütçenin yaklaşık yüzde 40nı yatırıma ayırdıklarını söyledi.
Kepez Belediye Meclisinin, 5 gündem maddesinin görüşüldüğü Mayıs ayı toplantısının devamında, 2012 mali yılı bütçe kesin hesabını görüşülerek onaylandı.
AK Parti, CHP ve MHP grup sözcülerinin, bütçe ile ilgili olumlu görüşlerini dile getirmesinin ardından söz alan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2012 yılı tahmini bütçenin 160 milyon TL olduğunu hatırlattı. Başkan Tütüncü, tahmini bütçede gelirde yüzde 77,71, gider de ise yüzde 80,43 oranında gerçekleşme sağlandığının altını çizdi.
Mali tabloda başarılıyız
Bütçe giderinin 128 milyon 688 bin 748 TL, bütçe gelirinin ise 124 milyon 342 bin 090 TL olarak gerçekleştiğini aktaran Tütüncü, konuşmasının devamında şunları söyledi: Bütçemizin yüzde 32.73lük kısmı, yatırım kalemlerinin yer aldığı sermaye giderlerine ayrılmıştır. Mal ve hizmet alımlarıyla yaptığımız yatırımları da eklersek, bütçemizin yaklaşık yüzde 40nı yatırıma ayırdık. Yüzde 40ler seviyesi de ciddi. bir yatırımın yapıldığını gösterir. Her 100 liranın, 40 lirasını yatırıma dönüştürebilmeyi başarabilmiş bir belediye haline geldik. Belediye bütçelerinin yüzde 70 seviyesinde gerçekleşmesi başarı olarak değerlendiriliyor. Kepez Belediyesi olarak, gelirde yüzde 77, giderde yüzde 80 oranında gerçekleşme sağlamamız gerçekten çok verimli bir çalışma dönemi geçirdiğimize, mali performansımızın yüksek olduğuna ve hedeflerimize yaklaştığımıza işarettir. Bu başarının ortaya çıkmasında emeği olan bürokratlarıma, belediye çalışanlarıma ve meclis üyelerine teşekkür ederim.
Başkan Tütüncünün konuşmasının ardından Kepez Belediyesinin 2012 mali yılı bütçe kesin hesabı oy birliği ile kabul edildi.
İlk eğitim kampüsü Kepeze geliyor
Kepez Belediye Meclisi, Santral Mahallesinde 250 dönümlük alana yapılacak olan ve içerisinde 17 okulun olacağı Türkiyenin en büyük eğitim kampüsü alanı için de önemli bir karara imza attı. Meclis, kampüs alanıyla ilgili 15000 ölçekli nazım imar planına uygun olarak hazırlanan 11000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği de meclisten oybirliği geçti.