Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Yörükler Şöleninde Tütüncüye teşekkür
6 Mayıs 2013, Pazartesi - 21:10Başkan Hakan Tütüncü, geçtiğimiz yıl hizmete açtıkları, 6 bin 400 m² alana kurulu olan ve üç hizmet binasından oluşan Yörük Kültür Parkıyla Yörüklere bir kültür ocağı armağan ettiklerini söyledi.
Antalya Yörükler Derneği tarafından bu yıl yirmincisi düzenlenen Yörük Türkmen Şöleni, Düzlerçamı Piknik Alanında binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları ve Antalya Milletvekilleri Menderes Türel, Mevlüt Çavuşoğlu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Düzlerçamı Piknik alanında düzenlenen şölene katılarak, Yörüklerin bu coşkusuna ortak oldular.
Sözümüzü yerine getirdik
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 20. Yörük Türkmen Şöleninde yaptığı konuşmada, iki yıl önce yine böylesi coşkulu bir ortamda Kültür Parkı yapımı için söz verdiklerini ve geçtiğimiz yıl itibariyle de bu sözü yerine getirerek Antalya Yörükler Derneğine bu parkı armağan ettiklerini söyledi. Antalyanın en güzel manzaralı noktasına, 6 bin 400 m² bir alana kurulu olan Yörük Kültür Parkında üç hizmet binasının yer aldığını dile getiren Tütüncü, bu park ile Yörüklerin, kendi örf ve adetlerini gelecek nesillere aktarabilme fırsatı bulduğunu kaydetti.
Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak bu yıl ikincisini düzenledikleri temsili Yörük Göçüyle de Yörük kültürünün Türkiye geneline taşınmasına aracı olduklarını söyledi.
Dumandan Tütüncüye teşekkür plaketi
Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, gerek Yörükler Parkında yaptıkları etkinliklerle gerek ise temsili Yörük Göçü etkinliğiyle bugün daha geniş kitlelere ulaşabildiklerini söyledi. Duman, kendilerine bu imkanları tanıdığı ve her zaman yanlarında olduğu için Tütüncüye teşekkür ederek, plaket takdim etti.